20 Հունիս 2007 - 09:28 AMT
ՈՒԵՖԱ-ում չեն բացառում, որ կարող են հրաժարվել Հայաստանի եւ Ադրբեջանի հավաքականների միջեւ խաղերի անցկացումից
ՈՒԵՖԱ-ի գործադիր կոմիտեն որոշում կկայացնի Հայաստանի եւ Ադրբեջանի հավաքականների միջեւ Եվրոպայի առաջնության ընտրական փուլի խմբային խաղերը Հոլանդիայի Հերենվենում անցկացնելու մասին: Այդ մասին հաղորդել է ՈՒԵՖԱ-ի մամլո քարտուղար Ուիլյամ Գալյարդը: Նա հաղորդել է, որ ՈՒԵՖԱ-ի Գործադիր կոմիտեի նիստը տեղի կունենա մոտ օրերին` «Այդ հարցն ընդգրկված է նիստի օրակարգում: Գործադիր կոմիտեի անդամները կարծիքներ կփոխանակեն Ադրբեջան-Հայաստան խաղերի անցկացման վայրի մասին: Շատ հավանական է, որ վերջնական որոշումը կայացվի այս նիստում»: Մամլո քարտուղարը հայտարարել էր, թե չի բացառվում, որ կարող են հրաժարվել Հայաստանի եւ Ադրբեջանի հավաքականների միջեւ խաղերի անցկացումից, քնաի որ դա նախատեսված է ՈՒԵՖԱ-ի կանոնադրությամբ: «Դրա համար կարեւոր է պայմանավորվածության առկայությունը այդ կողմերի միջեւ: Գործադիր կոմիտեի նիստում կարող է ընդունվել ցանկացած որոշում»,-հայտարարել է Ուիլյամ Գալյարդը:
Նշենք, որ ակնկալվում է, որ ՈՒԵՖԱ-ի Գործադիր կոմիտեի անդամների նիստը կկայանա Հոլանդիայում U-21 հավաքականների միջեւ Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչ փուլի անցկացման շրջանակներում: Առաջնությունը կավարտվի հունիսի 23-ին: Ակնկալվում է, որ մինչ այդ ՈՒԵԱՖ-ն պաշտոնական որոշում կկայացնի Ադրբեջան-Հայաստան խաղերի անցկացման վայրի մասին, հաղորդում է «ԱՊԱ» գործակալությունը:

20 Июнь 2007 - 09:28 AMT
Исполнительный комитет УЕФА примет решение о проведении матчей группового отборочного этапа чемпионата Европы по футболу между сборными Азербайджана и Армении в Херенвене (Голландия). Об этом сообщил пресс-секретарь УЕФА Уильям Гальярд. Он сообщил, что заседание Исполнительного комитета УЕФА состоится в ближайшие дни: «Этот вопрос входит в повестку дня заседания. Члены Исполнительного комитета обменяются мнениями о месте проведения матчей Азербайджан – Армения. Весьма вероятно, что окончательное решение будет принято на этом заседании».
Пресс-секретарь заявил о возможности отказа от проведения матчей между сборными Азербайджана и Армении, так как это предусмотрено уставов УЕФА. «Для этого важно наличие договоренности между этими сторонами. На заседании Исполнительного комитета может быть принято любое решение», – заявил Уильям Гальярд.
Отметим, что ожидается проведение заседания членов Исполнительного комитета УЕФА в рамках проведения в Голландии финального этапа Чемпионата Европы среди сборных U-21. Первенство континента завершится 23-го июня. Ожидается принятие УЕФА официального решения о месте проведения матчей Азербайджан – Армения до этого времени, сообщает АПА.