«Թեքեյան» կենտրոնում դեկտեմբերի 2-ին բացվելու է ՀՀ և ԼՂՀ անկախության հռչակման 25-րդ տարեդարձին նվիրված արցախցի նոր սերնդի գեղանկարիչների և քանդակագործների «Ազատությունը այլընտրանք չունի.անկախություն» խորագրով ցուցահանդեսը:
Բարեգործական ցուցահանդեսին հնարավոր է նաև աշխատանքների վաճառք, որից գոյացած ամբողջ հասույթը կհատկացվի երիտասարդ ստեղծագործողներին և Շուշիի կերպարվեստի թանգարանին:
Ցուցահանդեսում ներկայացված են լինելու 7 գեղանկարչի և 2 քանդակագործի մոտ 50 գեղանկարչական աշխատանք և քանդակ, գրում է Panorama.am-ը:
Ցուցահանդեսին ներկա կլինեն նաև արցախցի երիտասարդ արվեստագետներից մի քանիսը: Ցուցահանդեսը բաց կլինի մինչև դեկտեմբերի 30-ը:

В центре «Текеян» в Ереване 2 декабря откроется посвященная 25-летию независимости Армении и Нагорно-Карабахской Республике выставка работ карабахских художников и скульпторов нового поколения под названием «У свободы нет альтернативы. Независимость».
На благотворительной выставке будет организована также продажа картин, а вырученные средства будут переданы молодым авторам и Музею изобразительного искусства в Шуши, передает Panorama.am.
Отмечается, что на выставке будут представлены порядка 50 картин и скульптур 7 художников и 2 скульпторов.
На выставке будут присутствовать также ряд молодых деятелей искусства из НКР. Выставка продлится до 30 декабря.