13 Դեկտեմբեր 2016 - 12:44 AMT
Դեկտեմբերի 13-ին Ամերիաբանկը և Բեստ Քարդ ընկերությունը ներկայացրել են նոր մեկնարկած «ԱՅՈ» ծրագիրը և այդ համատեքստում Ամերիաբանկի հետ համատեղ թողարկված ԱՅՈ քարտը:
«ԱՅՈ»-ն հետվճարային ծրագիր է, որն այսուհետ Ամերիաբանկի բոլոր քարտապաններին (բացառությամբ նվեր քարտերի և բիզնես քարտերի) հնարավորություն կտա ծրագրի գործընկեր առևտրի և սպասարկման սրահներում կատարած յուրաքանչյուր անկանխիկ գնման դիմաց ստանալ հետվճար (cashback) ծախսած գումարի մինչև 20%-ի չափով:
«Մանրածախ բիզնեսի ռազմավարության շրջանակում մենք պարբերաբար նոր ծառայություններ և ծառայությունների պայմաններ ենք ներկայացնում, որպեսզի ավելի գրավիչ դարձնենք մեր առաջարկը շուկայում: Այս անգամ մեկնարկում ենք «ԱՅՈ» հետվճարային ծրագիրը:
Նախատեսվում է, որ մինչև 20% հետվճարի չափը կսահմանվի այս ծրագրում ներառված առևտրի կետերի կողմից», – պարզաբանեց Ամերիաբանկի մանրածախ գործառնությունների գծով տնօրեն Արման Բարսեղյանը:
Նա տեղեկացրեց, որ «ԱՅՈ» ծրագրի շրջանակում թողարկվող ԱՅՈ քարտ Visa Classic և ԱՅՈ քարտ Visa Gold միջազգային վճարային քարտերը նախատեսված են թե' Հայաստանում, թե' արտերկրում անկանխիկ վճարումներ, առցանց գնումներ կատարելու համար և ունեն վարկային գիծ ստանալու հնարավորություն` ըստ Ամերիաբանկի կողմից սահմանված վարկավորման պայմանների:
«Քարտը ոչ միայն վճարային և հետվճարային է լինելու, այլ նաև վարկային գծերից օգտվելու հնարավորություն կտա», – հավելեց մանրածախ գործառնությունների գծով տնօրենը:
Բարսեղյանը տեղեկացրեց նաև, որ կատարած գնումների դիմաց հետվճարումն իրականացվում է քարտապանի`Ամերիաբանկում առկա հաշվին մինչև գնումների կատարման ամսվան հաջորդող ամսվա վերջին աշխատանքային օրը:
Բեստ Քարդ ընկերության գլխավոր տնօրեն Մարինա Դալլաքյանը նշեց, որ «ԱՅՈ» ծրագիրը, շուկայում գործող նմանատիպ ծրագրերի համեմատ, տրամադրում է գործընկերներ կազմակերպությունների ամենամեծ ցանցը (գործընկերների ցանկը հրապարակված է և պարբերաբար կթարմացվի ծրագրի պաշտոնական կայքէջում):
«Մեր ծրագրի շրջանակում կարողացել ենք միավորել տարբեր ոլորտի ներկայացուցիչներ. սուպերմարկետներ, բենզալցակայաններ, հագուստի, կոշիկի խանութներ, ժամանցային կենտրոններ, ապահովագրական ընկերություն: Այսինքն, մեկ քարտով հնարավոր կլինի իրականացնել ամենօրյա գնումները և դրանցից որոշակի գումար վերադարձնել քարտին: Գործընկերների ցանկը հնարավորինս մեծացնելու ենք, ցանկը կընդլայնվի:
Բացի այդ, ապահովագրական ընկերության հետ գործակցության շրջանակում, այս ծրագրից օգտվողները ապահովագրված կլինեն դժբախտ պատահարներից, դրանց առաջացման դեպքում ստանալու են փոխհատուցում», – տեղեկացրեց Դալլաքյանը:
Նա hավելեց, որ ԱՅՈ քարտի քարտապանները հնարավորություն ունեն ստանալու լրացուցիչ զեղչեր, անակնկալներ, նվերներ, որոնց մասին պարբերաբար կտեղեկացվեն ծրագրի կայքէջի միջոցով:
Շուտով App Store և Google Play առցանց խանութներում հասանելի կլինի նաև AYOCARD բջջային հավելվածը, որի միջոցով ծրագրի մասնակից հաճախորդները պարբերաբար կտեղեկացվեն հատուկ առաջարկներին և գործընկերների մշտապես թարմացվող ցանկին:
«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ Հայաստանի դինամիկ զարգացող բանկերից է և դասվում է երկրի ամենակայուն և խոշոր ֆինանսական հաստատությունների շարքին: Այն Հայաստանում առաջին ներդրումային բանկն է և սկսած 2007թ-ից` տրամադրում է նորարարական բանկային ծառայությունների լայն տեսականի: «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ ունիվերսալ բանկ է, որը մատուցում է կորպորատիվ, ներդրումային և մանրածախ բանկային ծառայություններ` տրամադրելով բանկային լուծումների ամբողջական փաթեթ: Լրացուցիչ տեղեկությունների համար կարող եք այցելել www.ameriabank.am:

Америабанк и компания «Бест Кард» 13 декабря представили новый кэшбэк-проект и выпущенную совмествно с банком карту «АЙО».
Программа «АЙО» позволит всем картодержателям Америабанка (за исключением подарочных и бизнес-карт) получить кэшбэк (cashback) за каждый платеж, осуществленный в торговых центрах и пунктах обслуживания, являющихся партнерами проекта. Возвращаемые суммы будут варьироваться в зависимости от той или иной программы и могут составить вплоть до 20%.
«Программа реализуется в рамках стратегии по развитию розничного рынка, предполагающей новые услуги и изменение условий уже действующих предложений»,- отметил директор по линии розничных операций Америабанка Арман Барсегян.
По его словам, международные платежные карты «АЙО» Visa Classiс и Visa Gold предусмотрены для безналичных платежей и онлайн покупок как в Армении, так за рубежом, и позволяют получить кредитную линию на условиях, предлагаемых Америабанком.
«Карта будет не только платежным механизмом с возможностью кэшбэк, но и позволит воспользоваться кредитной линией в рамках стандартной кредитной логики Америабанка»,- добавил Барсегян.
Барсегян отметил также, что кэшбэк за осуществленные покупки будет перечислен на те счета клиента, которыми он может распоряжаться без ограничений, в последний день месяца, следующего за месяцем осуществления покупок.
Генеральный директор компании «Бест кард» Марина Даллакян отметила, что проект «АЙО» отличается от других аналогичных программ тем, что включает самый большой список партнерских компаний, действующих в самых разных сферах (список партнеров опубликован на официальном сайте проекта).
«В рамках проекта мы смогли объединить представителей различных сфер: супермаркеты, бензозаправочные станции, обувные магазины, магазины одежды, центры досуга и развлечений, страховые компании и.т.д. Список партнеров будет увеличен.
Кроме того, в рамках сотрудничества со страховой компанией все пользователи карты «АЙО» будут застрахованы от несчастных случаев и если они случатся, получат компенсацию»,- сказала Даллакян.
Она отметила, что для держателей карт Visa Gold в партнерских компаниях будут предусмотрены определенные скидки, специальные акции, их ждут подарки и сюрпризы.
Вскоре в онлайн магазинах App Store Google Play будет доступно мобильное приложение AYOCARD, посредством которого клиенты программы будут получать информацию о специальных предложениях и обновляемых списках партнерских компаний.