Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը որոշում է ստորագրել ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարի ժամանակավոր պաշտոնակատար նշանակելու մասին:
«Ղեկավարվելով 2005 թվականի փոփոխություններով Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 87-րդ հոդվածով՝
Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ իրավիճակների նախարարի պարտականությունները ժամանակավորապես դնել Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ իրավիճակների նախարարի տեղակալ Հայկարամ Մխիթարյանի վրա», – ասված է վարչապետի որոշման մեջ:
Դեկտեմբերի 13-ին մահացել է արտակարգ իրավիճակների նախարար Արմեն Երիցյանը: Ավելի վաղ տեղեկացվել էր, որ Երիցյանը ծանր վիճակում տեղափոխվել է բժշկական կենտրոնի վերակենդանացման բաժանմունք: Դեկտեմբերի 25-ին Արմեն Երիցյանը կդառնար 56 տարեկան:

Решением премьер-министра РА Карена Карапетяна, временно исполняющим обязанности главы МЧС Армении назначен замглавы ведомства Айкарам Мхитарян, сообщает пресс-служба правительства.
«Руководствуясь 87-й статьей Конституции Республики Армения с изменениями 2005 года, временно возложить обязанности министра чрезвычайных ситуаций Республики Армения на заместителя министра чрезвычайных ситуаций республики Армения Айкарама Мхитаряна»,- говорится в решении премьера.
Армен Ерицян, возглавлявший МЧС Армении с февраля 2016 года, скончался 13 декабря в возрасте 55 лет. 12 декабря в тяжелом состоянии Ерицян был госпитализирован в ереванский медицинский центр «Наири» и был помещен в отделение реанимации.Армену Ерицяну 25 декабря исполнилось бы 56 лет.