Դեկտեմբերի 16-ին Երևանում երկու բանկոմատի վրա ավազակային հարձակում է կատարվել: Ոստիկանության լրատվական ծառայությունից հայտնել են, որ Բաղրամյան փողոցում ահազանգ են ստացել, որ ՎՏԲ-Հայաստան բանկին պատկանող բանկոմատին ամրացված է գազի բալոն և հնարավոր է պայթի: Իսկ Սարյան փողոցում ահազանգը, ըստ աղբյուրի, եղել է աղմուկի մասին, հաղորդում է Panorama.am-ը:
Ոստիկանությունից հայտնել են նաև, որ հերթապահ խմբերը բաշխված են, կատարվում են քննչական գործողություններ: Այլ մանրամասներ դեռևս չեն հաղորդվում:
Քննչական կոմիտեի խոսնակ Սոնա Տռուզյանն էլ ասել է, թե առաջին ահազանգը ստացվել է Կենտրոն տարածքից և դեպքի վայր է մեկնել քննչական օպերատիվ խումբը: Սարյան փողոցում պայթեցվել է ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ Բանկին պատկանող բանկոմատը: Դեպքի վայրի զննությամբ հայտնաբերվել են դրամներ, կատարվել է հափշտակություն: Ներկայումս քննությամբ ճշտվում է վնասի չափը:
Հաջորդ ահազանգը ստացվել է Արաբկիր վարչական շրջանից, հանցագործություն կատարած անձինք չեն հասցրել ավարտին հասցնել գործը:
ՎՏԲ-Հայաստան բանկը հաղորդագրություն է տարածել կողոպտման փորձի մասին, որում ասված է.
«Այսօր գիշերը ժամը 4:30-ին կատարվել է Բաղրամյան փող, 56 հասցեում թիվ 4 մասնաճյուղի հարևանությամբ տեղակայված ՎՏԲ-Հայաստան բանկի բանկոմատի կողոպտման փորձ: Հանցագործներին չի հաջողվել իրականացնել կողոպուտ, բանկոմատին հասցվել է աննշան վնաս»:

16 декабря в Полицию РА поступило сообщение о нападении на 2 банкомата в Ереване. Как сообщили в пресс-службе Полиции РА, сообщения о нападениях поступили из ереванских административных районов Арабкир и Кентрон.
С улицы Баграмяна в Арабкире сообщили об установленном на банкомате банка ВТБ (Армения) газовом баллоне, который может взорваться, а в сообщении с улицы Сарьяна, согласно источнику, говорилось о шуме, пишет Panorama.am.
Банк ВТБ (Армения) распространил сообщение о нападении на банкомат.
«16 декабря ночью в 4:30 (по Еревану) была совершена попытка ограбления банкомата Банка ВТБ (Армения), установленного по адресу пр. Баграмяна, 56, рядом с филиалом N 4. Преступникам не удалось осуществить ограбление, банкомату причинен незначительный ущерб», – говорится в сообщении.
Второй подвергшийся нападению банкомат, находящийся на улице Сарьяна, принадлежит АКБА-Кредит Агриколь банку. На месте преступления были найдены банкноты, совершено похищение денежных средств.
На данный момент на местах происшествий работают дежурные расчеты полиции, проводятся следственные действия.