27 Հունվար 2017 - 05:33 AMT
Հունվարի 26-ին տեղի ունեցած ՀՀԿ խորհրդի նիստում ընտրվել է ՀՀԿ նոր խորհուրդ, որին անդամակցել է 35 նոր անդամ։ Այդ մասին նիստից հետո ճեպազրույցում հայտարարել է ՀՀԿ խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը։
Նա նաև տեղեկացրել է, որ ընտրվել են կուսակցության նախագահի տեղակալները: Այսպես՝ առաջին տեղակալ է ընտրվել Կարեն Կարապետյանը՝ փոխարինելով Հովիկ Աբրահամյանին: Կուսակցության նախագահի տեղակալներ են ընտրվել նաև Մուշեղ Լալայանը, Գալուստ Սահակյանը և Արմեն Աշոտյանը:
Բացի այդ, որոշվել է, որ ՀՀԿ ավագների նորաստեղծ խորհուրդը ղեկավարելու է Գալուստ Սահակյանը, գրում է Panorama.am-ը:
ՀՀԿ խորհրդի նիստից հետո ունեցած ելույթում հայտարարել է ՀՀ նախագահ, ՀՀԿ նախագահ Սերժ Սարգսյանը հայտարարել է, որ խորհրդարանական ընտրություններն ապրիլի 2-ին անցկացնելու վերաբերյալ փորձագիտական դիրքորոշումներ կհրապարակվեն: Նա նշել է, որ դեմ չի եղել հրամանագիրը ստորագրելու պահին և հիմա էլ դեմ չէ 4-5 օրով ընտրությունների օրը տեղափոխել:

Первым заместителем председателя правящей Республиканской партии Армении избран премьер-министр Армении Карен Карапетян. Об этом 26-го января после заседания Исполнительного органа и Совета Республиканской партии Армении (РПА) заявил пресс-секретарь РПА, вице-спикер парламента Армении Эдуард Шармазанов.
Обобщая заседание, Шармазанов сообщил, что первым заместителем председателя РПА избран премьер-министр Армении Карен Карапетян. Заместителями председателя РПА избраны также Мушег Лалаян, Армен Ашотян и Галуст Саакян, передаетPanorama.am.
На заседаниях принято также решение об уставных изменениях. РПА впредь будет иметь Совет старейшин, председателем которого избран спикер парламента Галуст Саакян.
Президент Армении Серж Саргсян заявил, что не против перенести дату парламентских выборов на несколько дней (парламентские выборы в Армении было назначены на 2 апреля – ред.). Об этом 26 января заявил глава Армении на заседании Совета правящей Республиканской партии Армении (РПА).