Օրինակ, այն փաստը, որ մայիսին էկրան կվերադառնա լեգենդար «Թվին Փիքսը», արդեն ինքնին խոսուն է: Եվ դա գարնան միակ նշանակալի իրադարձությունը չէ: Ուսումնասիրելով հեռուստացանկը` PanARMENIAN.Net-ը ներկայացնում է 10 ժանրային սերիալ, որոնք կարելի է և պետք է դիտել գարնանը:
«Միլիարդները» (օրիգ. անվանումը` Billions)
3-րդ եթերաշրջան
Պրեմիերան` փետրվարի 19-ին
Դրամատիկ սերիալը պատմում է հսկայական ֆինանսական մեքենայի աշխատանքին մասնակցող մարդկանց բարդ փոխհարաբերությունների մասին: Գործողությունը ծավալվում է Նյու Յորքում, մեծ փողերի աշխարհում` պատմելով հեջ-հիմնադրամների հավակնոտ արքա Բոբի Աքսելրոդի և դաշնային դատախազ Չակ Ռոդսի դիմակայության մասին: Գերազանց դերասաններ Դեմիեն Լյուիսը (Նիկոլաս Բրոուդին «Հայրենիքը» սերիալում) և Փոլ Ջամատին միանգամայն ի զորու են իրենց ուսերին կրելու մի քանի եթերաշրջանի ծանրությունը: Գլխավորն այն է, որ սյուժեն լինի նույնքան հետաքրքիր, որքան Showtime-ի արտադրության յուրաքանչյուր սերիալի դեպքում է լինում:
«Ամերիկացիները» (օրիգ անվանումը` The Americans)
5-րդ եթերաշրջան
Պրեմիերան` մարտի 7-ին
«Սառը պատերազմի» շրջանը պարարտ հող է լրտեսական պատմությունների սիրահարների համար: ԿՀՎ նախկին սպա, ներկայիս սցենարիստ Ջո Վայսբերգը զարմանալիորեն սլացիկ դրամատիկ կառուցվածք է ստեղծել հեռուստանովելի տեսքով, որը պատմում է ՊԱԿ խորհրդային սպաների ծանր ճակատագրի մասին, որոնք ուսուցում են անցել 1980-ականներին որպես ԱՄՆ քաղաքացիներ ներկայանալու համար:
«Մեծ խաղադրույք» (օրիգ անվանումը` Snatch)
1-ին եթերաշրջան
Պրեմիերան` մարտի 16-ին
Ալիքը` Crackle
Սա Գայ Ռիչիի հայտնի գանգստերային ֆիլմի ադապտացիան է փոքր էկրանի համար: Այս անգամ, ադամանդներին փոխարինել է ոսկին: Սյուժեն ծավալվում է մի խումբ երիտասարդ ձեռներեց խարդախների շուրջ, որոնք պատահաբար հայտնաբերում են կողոպտված ոսկով բեռնված բեռնատար: Այդպես նրանք ներքաշվում են կազմակերպված հանցավորության վերնախավի աշխարհ, որտեղ ստիված են լինելու հընթացս սովորել ու գոյատևել` բախվելով գանգստերների, ծախու ոստիկանների ու գնչու բռնցքամարտիկների հետ: Հանցավոր Լոնդոնն ու սև հումորի չափաբաժինը կարող են վերածել ֆիլմը երկարաժամկետ նախագծի:
«Երկաթե բռունցքը» (օրիգ անվանումը` Marvel's Iron Fist)
Պրեմիերան` մարտի 17-ին
Ալիքը` Netflix
Կոմիքսների աշխարհի հսկա Marvel-ի և շատ սիրված Netflix կինոհարթակի գործակցությունը շարունակվում է: Ջեսիկա Ջոնսից, Գլխից Ձեռք Քաշածից, Լյուկ Քեյջից հետո փոքր էկրանին կհայտնվի ոչ պակաս սիրված մի այլ գերհերոս` Դենիել Ռիդը, առավել հայտնի որպես Երկաթե բռունցք:
«Վաղվա առասպելները» (օրիգ անվանումը` DC's Legends of Tomorrow)
Պրեմիերան` մարտի 28-ին
Ալիքը` The CW
Marvel-ի գլխավոր մրցակից DC ընկերությունը ևս ձեռքերը ծալած չի նստում` զարգացնելով սեփական սերիալների աշխարհը: «Վաղվա առասպելները» «Նետը» և «Ֆլեշ» սերիալների սփին-օֆն է, որի իրադարձությունները ևս կատարվում են հորինված աշխարհում: Եթերաշրջանի առաջին 2 սերիան ջերմ ընդունվեց ինչպես քննադատների, այնպես էլ հեռուստադիտողի կողմից, ուստի The CW-ն որոշել է շարունակել Ատոմի և ժամանակի վարպետ Ռիպա Հանթերի պատմությունը:
«Փախուստ» (օրիգ անվանումը` Prison Break)
Պրեմիերան` ապրիլի 4-ին
Ալիքը` Fox
Հայտնի սերիալի էկրաններ վերադառնալու մասին լուրը միանշանակ չընդունվեց` երկրպագուների մի մասը գոհ է սիրված կերպարներին կրկին տեսնելու հեռանկարից, մյուսները պնդում են, որ օրիգինալ սերիալն ավարտված է և շարունակությունն անիմաստ է: 5-րդ եթերաշրջանը, որտեղ կհայտնվեն Բարոուզ եղբայրները, բաղկացած է 10 էպիզոդից: Եթե վերաթողարկումը հաջող ստացվի, ալիքը, հավանաբար, չի հրաժարվի այդ անվերջ պատմությունը շարունակելու հնարավորությունից:
«Լավ կլինի Սոլին զանգահարեք» (օրիգ անվանումը` Better Call Saul)
Պրեմիերան` ապրիլի 10-ին
Ալիքը` AMC
«Բոլոր մեղքերի ծանրության տակ» հայտնի սերիալի սփին-օֆը, իսկ ավելի ճիշտ փրիքվելը, այնքան հաջող ստացվեց, որ հեռուստադիտողների և քննադատների մի մասն այն օրիգինալից նույնիսկ ավելի բարձր է դասում: Հիմք ընդունելով օրիգինալ սերիալի ամենախարիզմատիկ կերպարներից մեկին` փաստաբան Սոլ Գուդմանին, շոուի հեղինակ Վինս Գիլինգանը կարողացել է ճյուղավորումը վերածել ինքնաբավ և շատ սրամիտ պատմության:
«Սպասուհու պատմությունը» (օրիգ անվանումը` The Handmaid's Tale)
Պրեմիերան` ապրիլի 26-ին
Մռայլ հակաուտոպիան հիմնված է կանադացի գրող Մարգարետ Էթվուդի համանուն վեպի վրա: Գործողությունը ծավալվում է Գիլեադ հանրապետությունում, որտեղ իշխանավորները զինվորականներն են: Երկրում դաժան կարգեր են ու բարքեր, հարգված են միայն սպաներն ու նրանց կանայք: Սակայն, բոլորին անհայտ պատճառներով, սպաների կանայք երեխաներ չեն ունենում: Շարունակելու համար սպայական ցեղը սպաներն ու նրանց կայանք ընտրում են հասարակ աղջիկներից որևէ մեկին, որը կրելու է նրանց ապագա երեխային:
«Թվին Փիքս» (օրիգ անվանումը` Twin Peaks)
Պրեմիերան` մայիսի 21-ին
Մեծն Դևիդ Լինչը որոշել է շարունակել իր կյանքի գլխավոր ստեղծագործությունը մինի սերիալի տեսքով, որը 18 սերիա կունենա: Հաշվի առնելով, որ օրիգինալը ճանաչվել է բոլոր ժամանակների լավագույն շոուներից մեկը, շատերի համար այս շարունակությունը հեռուստատարվա ամենասպասված իրադարձությունն է: Կլինեն հին ու սիրված հերոսները, ՀԴԲ հատուկ գործակալ Դեյլ Քուփերի հերթական առեղծվածային գործն ու սերիալի անմոռանալի մթնոլորտը:
«Քարտերից տնակը» (օրիգ անվանումը` House of Cards)
Պրեմիերան` մայիսի 30-ին
Գլխավոր քաղաքական թրիլերը, որը պատմում է Ֆրենկ Անդերվուդի կողմից Օլիմպոսի նվաճման մասին, շատ տեղին կլինի` հաշվի առնելով իրական ԱՄՆ-ում բորբոքվող կրքերը: «Ինչ է քաղաքականությունը» հարցին սերիալը հերթական անգամ պատասխանում է. «Դա խաղ է, որտեղ հաճախ են խախտվում խաղի կանոնները: Այստեղ հնարավոր է ամեն ինչ` ինչպես մանր ու կոպիտ, այնպես էլ դաժան, մահացու ելքով խախտումներ»:

10 Февраль 2017 - 09:25 AMT
Например, сам факт того, что в мае на экраны вернется легендарный «Твин Пикс», дорогого стоит. И это – далеко не единственное значимое событие весны. Изучив расписание телесетей, PanARMENIAN.Net представляет десять жанровых сериалов, которые можно и нужно смотреть этой весной.
Сезон 3
Премьера: 19 февраля
«Американцы» (ориг. название The Americans)
Сезон: 5
Премьера: 7 марта
Период «холодной войны» – плодородная почва для любителей шпионских историй. Бывший офицер ЦРУ и ныне сценарист Джо Вайсберг создал удивительно стройную драматическую конструкцию в виде теленовеллы, рассказывающей о нелегкой судьбе советских офицеров КГБ, прошедших обучение, чтобы выдать себя за американских граждан в 1980 годы.
«Большой куш» (ориг. название Snatch)
Премьера: 16 марта
Канал: Crackle
Адаптация известного гангстерского фильма Гая Ричи для малых экранов. На этот раз, вместо бриллиантов, золото. Сюжет сосредоточится на группе молодых предприимчивых жуликов, наткнувшихся на грузовик, полный награбленного золота. Так парни оказываются втянутыми в мир элиты организованной преступности, где им придется на ходу учиться выживать, сталкиваясь с гангстерами, продажными копами и цыганскими боксерами. Преступный Лондон и здоровая доза черного юмора могут превратить «Большой куш» в нечто долгоиграющее.
«Железный кулак» (ориг. название Marvel's Iron Fist)
Премьера: 17 марта
Плодотворное сотрудничество гиганта в сфере комиксов Marvel и крайне популярной киноплатформы Netflix продолжается. После Джессики Джонс, Сорвиголовы, Карателя и Люка Кейджа на малые экраны выходит не менее популярный супергерой – Дэниел Рэнд, более известный, как Железный кулак. Спустя годы после исчезновения, Рэнд возвращается в Нью-Йорк и начинает борьбу с криминалом, используя свои невообразимые навыки кунг-фу и способность вызывать силу Железного кулака.
«Легенды завтрашнего дня» (ориг. название DC's Legends of Tomorrow)
Премьера: 28 марта
Канал: The CW
Главный конкурент Marvel, компания DC тоже не сидит сложа руки, развивая собственную сериальную вселенную. «Легенды завтрашнего дня» является спин-оффом телесериалов «Стрела» и «Флэш» и его события происходят в той же вымышленной вселенной. Первые два сезона были тепло приняты как критиками, так и аудиторией, поэтому канал The CW решил продолжить историю Атома и мастера времени Рипа Хантера.
«Побег» (ориг. название Prison Break)
Премьера: 4 апреля
Канал: Fox
Новость о возвращении на экраны известного сериала оказалась неоднозначной – часть фанатов была довольна перспективой снова увидеть любимых персонажей, другие твердили, что оригинальный сериал завершен и продолжение бессмысленно. Пятый сезон, в котором будут фигурировать братья Барроуз, состоит из десяти эпизодов. Если перезапуск окажется удачным, канал Fox, скорее всего, не упустит возможности продолжить эту бесконечную историю.
«Лучше звоните Солу» (ориг. название Better Call Saul)
Премьера: 10 апреля
Спин-офф (точнее, приквел) великого сериала «Во все тяжкие» оказался настолько успешным, что многие зрители и критики ставят его даже выше оригинала. Взяв за основу одного из самых харизматичных персонажей оригинального сериала, адвоката Сола Гудмана, создатель шоу Винс Гиллиган смог превратить ответвление в самодостаточное и крайне остроумное повествование.
«Рассказ служанки» (ориг. название The Handmaid's Tale)
Премьера: 26 апреля
Мрачная антиутопия основана на одноименном романе канадской писательницы Маргарет Этвуд. Действие разворачивается в республике Гилеад, где у власти стоят военные. В стране жестокие порядки и нравы, уважением в обществе пользуются только офицеры и их жены. Но, по никому неизвестным причинам, у жен офицеров не рождаются дети. Чтобы продолжить офицерский род, офицеры и их жены выбирают из числа простых девушек ту, кто будет вынашивать их будущего ребенка.
«Твин Пикс» (ориг. название Twin Peaks)
Премьера: 21 мая
Великий Дэвид Линч решил продолжить главное творение своей жизни в виде мини-сериала, состоящего из 18 эпизодов. Учитывая, что оригинал признан одним из лучших тв-шоу всех времен, для многих данное продолжение является самым ожидаемым событием телевизионного года. Старые и любимые герои, очередное таинственное дело специального агента ФБР Дейла Купера и незабываемая атмосфера оригинала прилагаются.
«Карточный домик» (ориг. название House of Cards)
Премьера: 30 мая
Главный политический триллер, рассказывающий историю восхождения на Олимп Фрэнка Андервуда, появится как нельзя кстати, учитывая страсти, бушующие в реальных Соединенных Штатах. На вопрос «Что есть политика?» сериал в очередной раз даст ответ: «Это – игра, в которой часто нарушаются правила. Здесь возможны фолы: мелкие и грубые. И жестокие, с летальным исходом».