Հումորային «Պրոժեկտորպերիսհիլտոն» հաղորդումը 5-ամյա ընդմիջումից հետո կվերադառնա ռուսական հեռուստատեսության Առաջին ալիքի եթեր: Առաջին հաղորդումը կցուցադրվի 2017-ի մարտի 4-ին: Ինչպես նախկինում, հաղորդավարները կլինեն Գարիկ Մարտիրոսյանը, Իվան Ուրգանտը, Ալեքսանդր Ցեկալոն և Սերգեյ Սվետլակովը:
Հայտնի չէ, կփոխվի արդյոք հաղորդման ձևաչափն ու պարբերականությունը: Նախկինում այն եթեր էր հեռարձակվում շաբաթը մեկ:
2017-ի փետրվարի 10-ին «Վեչերնի Ուրգանտ» հաղորդման ժամանակ հաղորդավար Իվան Ուրգանտը և հաղորդման հյուր Գարիկ Մարտիրոսյանը «կատակով» քննարկեցին ծրագրի վերադարձը եթեր: Ինչպես ասվում է Առաջին ալիքի նկարագրության մեջ, «Մարտիրոսյանը հարցում է անցկացրել բոլոր հաղորդավարների շրջանում» բոլորը համաձայն են եղել վերսկսել համագործակցությունը:
«Պրոժեկտորպերիսհիլտոն» հաղորդումը հումորային հաղորդում է, որի շրջանակում Ուրգանտը, Սվետլակովը, Մարտիրոսյանն ու Ցեկալոն քննարկում էին վերջին նորությունները և կատակում դրանց վերաբերյալ և իրար հետ: Սովորաբար, հաղորդմանը մասնակցում էր նաև հյուրը՝ հայտնի անձնավորություններից որևէ մեկը, իսկ վերջում հաղորդավարները որևէ երգ էին կատարում:
2012-ից ի վեր հաղորդումն այլևս եթեր դուրսչիեկել, քանի որ Մարտիրոսյանն ու Սվետլակովը ՏՆՏ հեռուստաալիքի հետ պայմանագրով իրավունք չունեին աշխատելու այլ հեռուստաալիքներում: 2008-ից ի վեր ընդհանուր առմամբ հաղորդման 137 թողարկում է դուրս եկել եթեր:

Юмористическая программа «Прожекторперисхилтон» вернется в эфир Первого канала после пятилетнего перерыва. Первый выпуск передачи выйдет 4 марта 2017 года, ведущими, как и ранее, будут Гарик Мартиросян, Иван Ургант, Александр Цекало и Сергей Светлаков.
Изменится ли формат передачи и ее периодичность (ранее «Прожекторперисхилтон» выходил раз в неделю), не сообщается.
В выпуске передачи «Вечерний Ургант» от 10 февраля 2017 года ведущий Иван Ургант и приглашенный гость Гарик Мартиросян «в шутку» обсудили возвращение программы в эфир. Как сообщается в описании выпуска на сайте «Первого канала», «Мартиросян опросил всех ведущих программы «Прожекторперисхилтон» — все согласны возобновить сотрудничество».
«Прожекторперисхилтон» — юмористическая передача, в рамках которой Ургант, Светлаков, Мартиросян и Цекало обсуждали последние новости и шутили над ними и друг над другом. Обычно в программе принимал участие гость-знаменитость, а в конце ведущие исполняли какую-нибудь песню.
С 2012 года «Прожекторперисхилтон» перестал выходить в связи с тем, что Светлаков и Мартиросян по контракту с ТНТ не имели права работать на других каналах. Всего с 2008 года вышло 137 выпусков передачи.