25 Փետրվար 2017 - 12:52 AMT
4 ամսվա ընթացքում Պետական եկամուտների կոմիտեի 258 աշխատակից ազատվել է համակարգից կամ այլ աշխատանքի է անցել:
Այս մասին է հայտնել Facebook-յան իր էջում վարչապետ Կարեն Կարապետյանը։
«ՊԵԿ-ի աշխատակազմի հետ իմ առաջին հանդիպման ժամանակ նշել էի, որ այսօր լուրջ առաջադրանքներ կան դրված ՊԵԿ-ի առջև, և մեզ հետ կշարունակեն աշխատել բոլոր նրանք, ովքեր իրենց մասնագիտական որակներով կհամապատասխանեն նոր պահանջներին», – նշել է նա։
2016 թվականի նոյեմբեր-դեկտեմբեր ամիսների հարկային ու մաքսային հավաքագրումները գերազանցել են 2015 թվականի նույն ժամանակահատվածի ցուցանիշները 9,4%-ով և , համապատասխանաբար, 2,5%-ով։

В течение последних 4 месяцев в результате оптимизации системы Комитета государственных доходов Армении перешли на другую работу либо были уволены 258 сотрудников. Об этом на своей странице в социальной сети Facebook написал премьер-министр Армении Карен Карапетян.
«Во время своей первой встречи с аппаратом КГД я отметил, что сегодня перед Комитетом поставлены серьезные задачи и с нами продолжат работать все те, чьи профессиональные качества будут соответствовать новым требованиям», – отметил Карапетян.
Карапетян сообщил также, что за ноябрь-декабрь 2016 года налоговые и таможенные сборы превзошли показатели за аналогичный период 2015 года на 9.4% и 2.5% соответственно.