ՀՀ քննչական կոմիտեի երկրորդ կայազորային քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով՝ շահադիտական նպատակներով պաշտոնեական դիրքը չարաշահելու և պետությանը նյութական վնաս պատճառելու դեպքի առթիվ մեղադրանք է առաջադրվել ՊԲ N զորամասի հրամանատարի թիկունքի գծով տեղակալ Վ.Պետրոսյանին և պարենային ծառայության պետ Է. Ալեքսանյանին՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 375-րդ հոդվածի 3-րդ մասով:
Նրանք մեղադրվում են պաշտոնատար անձի կողմից իշխանությունը կամ պաշտոնեական դիրքը չարաշահելու, իշխանազանցությունը կամ պաշտոնեական լիազորությունների սահմանն անցնելու մեջ, ինչպես նաև իշխանության անգործության մասով, որը նյութական ծանր հետևանքներ է առաջացրել:

Арестованы заместитель командира по тылу N-ской воинской части армии обороны Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики) и начальник продовольственной службы. Об этом сообщает пресс-служба Следственного комитета РА.
По расследуемому вторым гарнизонным следственным отделом СК РА уголовному делу, заместителю командира по тылу N-ской воинской части армии обороны В. Петросяну и начальнику продовольственной службы Э. Алексаняну предъявлено обвинение по ч. 3 ст.375 («Злоупотребление властью, превышение или бездействие власти, совершенные во время военного положения, войны или в боевой обстановке») Уголовного кодекса РА.