7 Մարտ 2017 - 11:22 AMT
Բելառուսական «Բելավիա» ընկերությունը մայիսին վերսկսելու է Մինսկ-Երևան-Մինսկ չվերթով թռիչքները: Այդ մասին հայտարարել է ընկերության մամուլի ծառայությունը:
«Բելավիան» դադարեցրել էր թռիչքները դեպի Հյաաստան մոտ մեկ տարի առաջ:
«Երևանը աշխարհի հնագույն քաղաքներից մեկն է, կարևոր տրանսպորտային հանգույց է, մշակութային և գիտական կենտրոն: Առաջին հերթին այն գրավում է Արարատի հիասքանչ տեսարանով, որը կարելի է տեսնել արդեն օդանավակայանում: Հայաստանում կարելի է ճաշակել նաև Ասիայի հնագույն խոհանոցներից մեկի ուտեստները: Հայաստանի զբոսաշրջիկների համար դա հիանալի հնարավորություն կլինի Մինսկ հասնել ուղիղ չվերթով և ծանոթանալ մեր երկրի տեսարժան վայրերին»,-ասել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Անատոլի Գուսարովը, հայտնում է Sputnik-ը:
Թռիչքները կվերսկսվեն մայիսի 24-ից, դրանք կատարվելու են շաբաթական 2 անգամ: Ինքնաթիռը Մինսկից կուղևորվի չորեքշաբթի և կիրակի 22:40-ին: Ժամանումը «Զվարթնոց» օդանավակայան տեղի կունենա մայիսի 25-ին՝ Երևանի ժամանակով 02:45-ին:
Երևանից թռիչքները կիրականացվեն երկուշաբթի և հինգշաբթի օրերին, ժամանումը Մինսկ կլինի 05:45-ին:
Թռիչքի տևողությունը 3 ժամ 10 րոպե է: Թռիչքները նախատեսվում է իրականացնել Embraer 175 օդանավերով, տարողությունը 76 աթոռ է:

7 Март 2017 - 12:05 AMT
Белорусская авиакомпания «Белавиа» в мае 2017 года возобновит выполнение рейсов по маршруту Минск — Ереван — Минск. Об этом сообщает Sputnik Беларусь со ссылкой на пресс-службу компании.
«Белавиа» перестала летать в Ереван с 2016 года , однако уже с конца мая 2017 года белорусский перевозчик вновь готов выполнять рейсы в Ереван.
«Ереван — столица и самый крупный город Армении, один из древнейших городов мира, важный транспортный узел, культурный и научный центр страны. В первую очередь он привлекателен прекрасными видами горы Арарат, которую можно увидеть уже из аэропорта «Звартноц», попробовать одну из древнейших кухонь в Азии. Также для туристов из Армении это прекрасная возможность добраться до Минска прямым рейсом и ознакомиться с достопримечательностями нашей страны», — сказал гендиректор «Белавиа» Анатолий Гусаров.
Рейсы возобновятся с 24 мая, они будут выполняться дважды в неделю с вылетом из Минска в 22:40 в среду и воскресенье и прибытием в Международный аэропорт «Звартноц» на следующий день в 02:45 по местному времени.
«Обратный рейс из Еревана планируется осуществлять с вылетом в 03:35 по понедельникам и четвергам с прилетом в Национальный аэропорт «Минск» в 05:45. Время в полете составит 3 часа 10 минут. Полеты в Ереван планируется выполнять на воздушных судах Embraer 175 вместимостью 76 кресел», — добавили в пресс-службе Belavia.