ԱՊՀ դիտորդական առաքելությունը շարունակում է Հայաստանում խորհրդարանական ընտրությունների նախընտրական արշավի դիտարկումը: ԱՊՀ դիտորդների առաքելության կենտրոնակայանի ղեկավար Եվգենի Սլոբոդան հանդիպում է ունեցել ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ առաքելության ղեկավար Յան Պետերսենի հետ:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են ընտրարշավի ընթացքը, պայմանավորվել են աշխատանքային շփումները պահպանելու և քվեարկության օրը՝ ապրիլի 2-ին առաքելությունների ղեկավարների հանդիպման մասին:
Նշվում է, որ ավարտվել է ԱՊՀ դիտորդական առաքելության ձևավորումը: Առաքելության կազմում 171 դիտորդ է ընդգրկվել, որոնք ներկայացնում են Բելառուսը, Ղազախստանը, Ղրղզստանը, Մոլդովան, Ռուսաստանը, Տաջիկստանը, Թուրքմենստանը, Ուզբեկստանը, ԱՊՀ անդամ պետությունների միջխորհրդարանական վեհաժողովը, Բելառուսի և Ռուսաստանի միության խորհրդարանական ժողովը, ԱՊՀ Գործադիր կոմիտեն:

22 Март 2017 - 07:28 AMT
Миссия наблюдателей от СНГ продолжает мониторинг избирательной кампании по парламентским выборам в Армения.
Руководитель Штаба Миссии наблюдателей от СНГ Слобода провел встречу с главой Миссии БДИПЧ/ОБСЕ Петерсоном.
В ходе встречи стороны обсудили ход избирательной кампании, договорились о поддержании рабочих контактов и о встрече глав миссий в день голосования – 2 апреля 2017 года.
Отмечается, что закончилось формирование миссии наблюдателей от СНГ. В ее состав вошел 171 наблюдатель, представляющие Белоруссию, Казахстан, Кыргызстан, Молдову, Россию, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан, Межпарламентскую Ассамблею государств – участников СНГ, Парламентское Собрание Союза Белоруссии и России, также Исполнительный комитет СНГ.