22 Մարտ 2017 - 10:13 AMT
Մարտի 23-ին Ռուսաստանից Հայաստան կժամանի միջին բիզնեսի գործարարների խումբը: Այդ մասին լրագրողների հետ հանդիպմանն ասել է ՌԴ-ում Հայաստանի դեսպան Վարդան Տողանյանը:
«Մարտի 23-ին գործարարների մեծ խումբ կայցելի Հայաստան, այսպես կոչված բիզնեսի առաջնորդների ակումբը՝ մոտ 30 մարդ: Խումբը գործում է ՌԴ նախագահին կից ռազմավարական հետազոտությունների գործակալության հովանու ներքո: Խումբը գլխավորում է Արտեմ Ավետիսյանը: Նրանք համատեղ լիագումար նիստ կանցկացնեն Հայաստանի ռազմավարական հետազոտությունների հիմնադրամի հետ, նախատեսված են այցելություններ տարբեր ձեռնարկություններ»,-ասել է դեսպանը, հայտնում է Aysor.am-ը:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը Ռուսաստանի Դաշնությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Օլեգ Եսայանին պաշտոնից ազատելու որոշում է ստորագրել: Նախագահը ՌԴ-ում ՀՀ նոր դեսպան է նշանակել Վարդան Տողանյանին:

Группа лидеров среднего бизнеса прибудет из России в Армению 23 марта. Об этом заявил на пресс-конференции встрече с журналистами посол Армении в РФ Вардан Тоганян.
«23 марта в Армению приезжает большая группа, возглавляемая агентством стратегических исследований при президенте РФ, так называемый клуб лидеров бизнеса, около 30 человек, лидеры среднего бизнеса. Возглавляет группу Артем Аветисян. Они с армянским фондом стратегических исследований проведут пленарное заседание, намечены поездки по различным предприятиям», – отметил посол, передает Aysor.am.
Президент Армении Серж Саргсян 10 марта подписал указ об освобождении Олега Есаяна от должности Чрезвычайного и полномочного посла Республики Армения в Российской Федерации.Другим указом президент Армении новым Чрезвычайным и полномочным послом страны в России назначил Вардана Тоганяна.