Մարտի 23-ին Հայաստանի ազգային հավաքականի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը բարեգործական այց է կատարել պրոֆեսոր Ռ.Օ. Յոլյանի անվան Արյունաբանական կենտրոն:
Միջոցառմանը ներկա է եղել նաև ՀՀ առաջին տիկին Ռիտա Սարգսյանը, որի բարձր հովանու ներքո էլ արդիականացվել է Ռ. Յոլյանի անվան արյունաբանական կենտրոնը:
Հենրիխ Մխիթարյանը մեկ առ մեկ անցել է Մանկական արյունաբանական կլինիկական բաժանմունքի՝ լեյկոզով, լիմֆոգրանուլեմատոզով, լիմֆոմայով և այլ հիվանդություններով տառապող բոլոր այն երեխաների հիվանդասենյակներով, որոնք գտնվում էին անկողնային վիճակում, զրուցել և լուսանկարվել նրանց հետ, ֆուտբոլային գնդակներ, մարզաշապիկներ և իր ինքնագրով նկարներ նվիրել նրանց, հայտնում է ՀՖՖ կայքը:
Այնուհետև Հենրիխ Մխիթարյանն այցելել է կենտրոնի խաղասրահ, որտեղ հավաքվել էին տասնյակ երեխաներ: Նա կլոր սեղանի շուրջ զրուցել, խաղացել և լուսանկարվել նրանցից յուրաքանչյուրի հետ, նրանց նույնպես հանձնել նվերներ, իսկ երեխաները Մխիթարյանին նվիրել են իրենց պատրաստած պաստառը և նրա համար կատարել իրենց իսկ մշակած երգը:
Մխիթարյանը հույս է հայտնել, որ իր այցով կկարողանա փոքրիկ ներդրում ունենալ երեխաների հոգեբանական վիճակի բարելավման և ապաքինման հարցում: «Երբեք ոչնչից մի ընկճվեք, լավատես եղեք և պայքարեք ձեր նպատակների համար»:

Капитан сборной Армении и нападающий «Манчестер Юнайтед» Генрих Мхитарян 23 марта с благотворительным визитом посетил Центр переливания крови имени профессора Р. О. Еляна.
В мероприятии также приняла участие первая леди РА Рита Саргсян, под патронажем которой был модернизирован гематологический центр. Об этом сообщает официальный сайт ФФА.
Отмечается, что Мхитарян посетил все клинические подразделения Детской гематологической клиники, палаты детей, больных лейкозом, лимфогранулематозом, лимфомой и другими заболевания палатах, которые находились в постели, поговорил и сфотографировались с ними, подарил футбольные мячи, футболки и фото со своим автографом.
Затем капитан сборной Армении посетил игровой зал Центра, где собрались десятки детей.
Мхитарян побеседовал, сыграл и сфотографировался с детьми, также вручил им подарки.
Мхитарян выразил надежду на то, что его визит будет способствовать выздоровлению и психологическому восстановлению детей.
«Никогда не падайте духом, будьте оптимистами и боритесь за ваши цели», – сказал капитан армянской национальной команды.
Ранее сообщалось, что английское издание Daily Star подсчитало, сколько получают игроки футбольного клуба «Манчестер Юнайтед» в неделю.