Ծաղկաձորն ընդգրկվել է ռուսաստանցիների նախընտրած լեռնադահուկային հանգստավայրերի առաջին 10-յակում: RoomGuru.ru ծառայությունը դասակարգել է 2017-ի ապրիլին լեռնադահուկային հանգստի համար ամենանախընտրելի հանգստավայրերը:
Վարկանիշը կազմվել է 2017-ի ապրիլի 1-30-ը բնակության համար հյուրանոցների ամրագրման տվյալների հիման վրա:
Ըստ ծառայության, Ծաղկաձորում զբոսաշրջիկները 3.600 ռուբլի են ծախսում 24 ժամում, իսկ մյուս հանգստավայրերում՝ 4-7000 ռուբլի: Առաջին տեղը վարկանիշում զբաղեցրել է Սոչիի Ռոզա Խուտոր հանգստավայրը, որին հաջորդում են ավստրիական Իշգիլը, իտալական Լիվինյոն, ՌԴ Կեմերովոյի շրջանի Շերեգեշը, Մուրմանսկի շրջանի ԲիգՎուդը, Սախալինի Գոռնի վոզդուխը, Վրաստանի Գուդաուրին, ղազախական Շիմբուլակը, Ծաղկաձորը, Կաբարդինո-Բալկարիայի մերձէլբրուսյան հանգստավայրերը:
Ըստ ՏուրՍտատ գործակալության, ապրիլին լեռնադահուկային հանգստի հիմնական պատճառներն են մատչելի հյուրանոցները, ձյան ծածկը լանջերին, էժան կամ անվճար դահուկների վարձակալությունը, ինչպես նաև փառատոներն ու կարնավալները:
Ավելի վաղ հյուրանոցների որոնման RoomGuru.ru ծառայությունը ներառել է Ծաղկաձորը երեխաների հետ ռուսաստանցիների համար լեռնադահուկային մատչելի հանգստավայրերի ցանկում: Վարկանիշը կազմվել է մարտի 25-31-ը երեխաների հետ բնակության համար հյուրանոցային համարների ամրագրման տվյալներով:

Армянский Цахкадзор входит в первую десятку популярных среди россиян курортов для горнолыжного отдыха в апреле. Сервис поиска отелей RoomGuru.ru выявил курорты, популярные для горнолыжного отдыха и сноубординга на апрель 2017 года.
Рейтинг составлен по данным броней отелей для проживания с 1 по 30 апреля 2017 года.
По данным сервиса, в Цахкадзоре туристы потратят на проживание в среднем 3.6 тысяч рублей в сутки, а на других курортах из первой десятки – от 4 до 7 тысяч рублей в сутки.
Первое место в рейтинге занял курорт Роза Хутор (Красная Поляна, Сочи), далее следуют Ишгль (Австрия), Ливиньо (Италия), Шерегеш (Кемеровская область), БигВуд (Мурманская область), Горный воздух (Сахалин), Гудаури (Грузия), Шымбулак (Казахстан), Цахкадзор (Армения), Приэльбрусье (Кабардино-Балкария).
По данным агентства ТурСтат, основными причинами для отдыха на горнолыжных курортах в апреле являются недорогое проживание, снежный покров на склонах, недорогие или бесплатные ски-пассы, а также фестивали и карнавалы.
Ранее сервис поиска отелей RoomGuru.ru включил армянский Цахкадзор в первую десятку списка курортов, популярных для недорогого горнолыжного отдыха россиян с детьми и сноубординга весной. По данным сервиса, в Цахкадзоре туристы потратят на семейный отдых менее ста долларов в сутки, включая проживание в гостинице, питание и ски-пассы.
RoomGuru.ru это российский сайт сервиса HotelsCombined.com, который признан самым лучшим в мире поисковиком по отелям за последние четыре года по данным премии World Travel Awards.