ՀՀ քննչական կոմիտեում` ժամը 17:30-ի դրությամբ, ստացվել է 52 հաղորդում͵ որոնք առերևույթ պարունակում են ընտրական իրավունքի խախտման՝ քրեական օրենսգրքով նախատեսված հանցագործության հատկանիշներ։
Ստացված հաղորդումներից 24-ը Երևանից է, 7-ը՝ Գեղարքունիքի, 4-ը՝ Կոտայքի, 5-ը՝ Լոռու, 3-ը՝ Վայոց ձորի, 5-ը՝ Արագածոտնի, 2-ը՝ Տավուշի, 1-ական՝ Արմավիրի և Սյունիքի մարզերից:
ՀՀ ՔԿ տարածքային ստորաբաժանումներում ձեռնարկվում են անհրաժեշտ դատավարական գործողություններ՝ հաղորդումներում մատնանշված հանգամանքներն ստուգելու ուղղությամբ։
Հայաստանի խորհրդարանական ընտրություններում ժամը 17:00-ի դրությամբ քվեարկել է 1 մլն 317 936 ընտրող կամ 50,93%-ը: Այդ մասին հայտարարել է ԿԸՀ քարտուղար Արմեն Սմբատյանը լրագրողների հետ հանդիպմանը: Ընտրողների ընդհանուր թիվը 2 587 706 է:

2 Апрель 2017 - 15:36 AMT
Следственный комитет Армении 2 апреля по состоянию на 17:30 (по местному времени) получил 52 сообщения по правонарушениям на парламентских выборах.
Сообщения о правонарушениях содержат признаки преступлений, предусмотренных Уголовным кодексом республики. Материалы в основном касаются случаев повторного голосования, открытого голосования, препятствования работе журналистов и доверенных лиц.
Из поступивших сообщений 24 касались инцидентов в Ереване, 7 – в Гегаркунике, 4 – в Котайке, 5 – в Лори, 3 – в Вайоц Дзоре, 5 – в Арагацотне, 2 – в Тавуше, по 1 – в Армавире и Сюнике.
На основании полученных материалов предпринимаются необходимые меры для проверки указанных сообщений.