2 Ապրիլ 2017 - 17:29 AMT
ՀՀ քննչական կոմիտեի Արմավիրի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ թիվ 16/03 ընտրատեղամասում մեկից ավելի անգամ քվեարկելու փորձ կատարելու դեպքի առթիվ։ Կասկածյալը ձերբակալվել է։
ՔԿ հաղորդմամբ, 2017 թվականի ապրիլի 2-ին ՀՀ ՔԿ Արմավիրի մարզային քննչական վարչությունում հաղորդում է ստացվել͵ որ թիվ 16/03 ընտրատեղամասում ժամը 15.48-ին գրանցվել է կրկնակի քվեարկության փորձ։ Ձեռնարկված անհրաժեշտ գործողությունների արդյունքում պարզվել է͵ որ Արմավիր քաղաքի բնակիչ Ա. Կաղզվանցյանը ԱԺ ընտրություններին մասնակցելու համար 2017 թվականի ապրիլի 2-ին՝ ժամը 08.15-ին, գնացել է Արմավիր քաղաքում գտնվող թիվ 16/3 ընտրատեղամաս͵ սահմանված կարգով ստացել քվեաթերթիկները եւ կատարել իր քվեարկությունը։ Ժամեր անց ընտրողը կրկին գնացել է նույն ընտրատեղամաս եւ փորձել կրկին մասնակցել քվեարկությանը, սակայն նշված հանգամանքը հայտնաբերվել է ընտրատեղամասային ընտրական հանձնաժողովի կողմից:
Մեկից ավելի անգամ քվեարկելու փորձ կատարելու դեպքի առթիվ Արմավիրի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-153-րդ հոդվածով։ Ա. Կաղզվանցյանը ձերբակալվել է։
Ավելի վաղ հաղորդվել է, որ ապրիլի 2-ին՝ ժամը 20:00-ին, ՀՀ-ում փակվել են բոլոր՝ 2009 ընտրատեղամասերը. խորհրդարանական ընտրություններն ավարտվել են:

2 апреля Следственное управление Следственного комитета Армении по Армавирской области получило сообщение о том, что на избирательном участке №16/03 около 15:48 (по местному времени) зарегистрирована попытка повторного голосованияв ходе выборов в парламент РА. По данному факту возбуждено уголовное дело.
Как передает пресс-служба СК РА, в результате предпринятых необходимых действий выяснилось, что житель города Армавир А.Кагзванцян 2 апреля 2017 года, в 08:15, проголосовал на избирательном участке №16/03. Спустя несколько часов избиратель вновь попытался проголосовать на данном участке, однако попытка повторного голосования была пресечена участковой избирательной комиссией.
По факту попытки повторного голосования возбуждено уголовное дело по ст. 34-153 УК РА, Кагзванцян задержан, предварительное следствие продолжается.