3 Ապրիլ 2017 - 05:06 AMT
1886 տեղամասում քվեաթերթիկների հաշվարկի նախնական արդյունքներով ՀՀ Ազգային ժողովի ընտրություններում առաջատարն է Հայաստանի հանրապետական կուսակցությունը՝ 49.21%:
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի հրապարակած նախնական արդյունքները վկայում են, որ այս պահի դրությամբ ԵԼՔ դաշինքը ստացել է քվեների 7.72%, «Ազատ դեմոկրատներ» կուսակցություն – 0.93%, «Հայկական վերածնունդ»` 3.72%, «Ծառուկյան» դաշինք – 27.38%, «Կոնգրես- ՀԺԿ» դաշինք` 1.62%, Հայաստանի կոմունիստական կուսակցություն` 0.74%, «Օհանյան-Րաֆֆի -Օսկանյան» դաշինք` 2.08%, «Հայ Յեղափոխական Դաշնակցություն» կուսակցություն` 6.59%:
Ապրիլի 2-ին՝ ժամը 20:00-ին, ՀՀ-ում փակվել են բոլոր՝ 2005 ընտրատեղամասերը. խորհրդարանական ընտրություններն ավարտվել են:
Ազգային ժողովի ընտրապայքարին մասնակցում էր քաղաքական 9 ուժ, որից 4-ը՝ դաշինք, 5-ը՝ կուսակցություն: Դրանք են՝ Հանրապետական, Հ.Յ. Դաշնակցություն, «Հայկական վերածնունդ», «Ազատ դեմոկրատներ» և Հայաստանի կոմունիստական կուսակցությունները և «Ծառուկյան», ԵԼՔ, Կոնգրես-ՀԺԿ և «Օհանյան-Րաֆֆի-Օսկանյան» դաշինքները:

3 Апрель 2017 - 06:33 AMT
Центральная избирательная комиссия (ЦИК) Армении уже обработала данные с 1886 избирательных участков из 2009.
Лидирует Республиканская партия Армении (РПА). В парламент проходят 4 политические силы.
Согласно результатам обработки бюллетеней, Республиканская партия Армении набрала 49.21% голосов, блок «Царукян» – 27.38%, блок «ЕЛК» («Выход») – 7,72%, АФР «Дашнакцутюн» – 6.59%, партия «Армянское возрождение» – 3.72%, блок «Оганян-Раффи-Осканян» – 2.08%, партия «Свободные демократы» – 0.93%, блок «Конгресс-НПА» – 1.62%, Компартия Армении – 0.74%.
По предварительным данным ЦИК РА, в голосовании приняли участие 1.574.947 граждан РА или 60,86% граждан, имеющих право голоса. Это первые общереспубликанские выборы после конституционного референдума 6 декабря 2015 года: Армения совершит переход к парламентской модели правления.