Հայ Հեղափոխական Դաշնակցություն կուսակցությունը չի մասնակցելու մայրաքաղաքի ավագանու ընտրություններին: Այս մասին տեղեկացնում է Հ.Յ.Դաշնակցության Երևանի քաղաքային կոմիտեն:
«Վերլուծելով ՀՀ Ազգային ժողովի ընտրություններում Երևան քաղաքում Հ.Յ. Դաշնակցության ձեռք բերած անսպասելի ցածր արդյունքները, խորհրդակցելով Երևանի վարչական շրջանների կոմիտեների հետ՝ ՀՅԴ Երևանի քաղաքային կոմիտեն նպատակահարմար չի գտնում մասնակցել մայրաքաղաքի ավագանու ընտրություններին:
Այս փուլում մեր առաջնահերթ խնդիրն ենք համարում ապրիլի 2-ի ընտրություններում մեր կառույցի արձանագրած արդյունքի պատճառների ուսումնասիրությունը և անհրաժեշտ եզրակացությունների հանգելը:
Հուսով ենք, որ գիտակցված քվեով Երևանի ավագանի ձևավորելու պատրաստ մեր համաքաղաքացիները ըմբռնումով կընդունեն այս որոշումը: Միաժամանակ պարտավորվում ենք ուշադրության կենտրոնում պահել Երևանի բոլոր հիմնախնդիրները և կարելիության սահմաններում մասնակցել դրանց լուծմանը», – ասված է կոմիտեի հայտարարության մեջ:
ՀՀ ԱԺ ընտրությունների արդյունքներով Հայ Հեղափոխական Դաշնակցություն կուսակցությունը Երևան քաղաքում հավաքել է մոտ 24.500 ձայն կամ քվեների 4.96%:

Армянская Революционная Федерация «Дашнакцутюн» (АРФД) не примет участия в предстоящих 14 апреля выборах в Совет старейшин Еревана. Об этом сообщается в распространенном партией заявлении.
«Проанализировав зафиксированные АРФ «Дашнакцутюн» на выборах в Национальное Собрание Армении неожиданно низкие результаты, посоветовавшись с комитетами административных районов города Еревана, ереванский городской комитет АРФД не считает целесообразным участвовать в выборах Совета старейшин столицы. На данном этапе первоочередными задачами считаем изучить причины зафиксированных на выборах 2 апреля результатов АРФД и сделать необходимые выводы.
Надеемся, что наши сограждане, готовые к осознанному голосованию для формирования Совета старейшин Еревана, с пониманием отнесутся к решению партии.
Одновременно обязуемся держать в центре внимания все проблемы города Еревана и в рамках возможностей участвовать в их решении», – говорится в заявлении АРФ «Дашнакцутюн».
Читайте также: Партия «Армянское возрождение» решила не принимать участия в выборах в Совет старейшин Еревана