10 Ապրիլ 2017 - 05:41 AMT
Մայիսի 14-ին կայանալիք Երևանի ավագանու ընտրություններին մասնակցելու հայտ է ներկայացրել երեք քաղաքական ուժ՝ Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունը, ԵԼՔ դաշինքը և Զարուհի Փոստանջյանի նորաստեղծ «Երկիր ծիրանի» կուսակցությունը:
Իշխող Հանրապետական կուսակցության համամասնական ցուցակը գլխավորելու է գործող քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը: 2-րդից 10-րդ տեղերում են՝ Սմբատ Լպուտյան, Հովիկ Մուսայելյան, Աստղիկ Գևորգյան, Արա Երնջակյան, Մարտին Վարդազարյան, Լևոն Իգիթյան, Աննա Ասատրյան, Երվանդ Երզնկյան, Միքայել Պողոսյան:
ԵԼՔ դաշինքի Երևանի ավագանու թեկնածուների՝ 63 անունից բաղկացած ցուցակը գլխավորում է Նիկոլ Փաշինյանը: Երկրորդից տասներորդ տեղում են՝ Հարությունյան Արայիկ Էդուարդի, Խաժակյան Դավիթ Ռուբենի, Բախշյան Անահիտ Ներսեսի, Աթյան Աշոտ Միխայիլի, Սիմոնյան Ալեն Ռոբերտի, Խաչատրյան Անի Արշալույսի, Սամսոնյան Անի Տաճատի, Ավինյան Տիգրան Արմենի, Ղահրամանյան Սերգեյ Արսենի:

В Центральную избирательную комиссию (ЦИК) Армении для регистрации избирательных списков с целью участия в предстоящих 14 мая выборах в Совет старейшин Еревана подали документы 3 политические силы – правящая Республиканская партия Армении (РПА), возглавляемая Заруи Постанджян новая партия «Страна абрикоса» и блок «ЕЛК» («Выход»).
Избирательный список РПА возглавит мэр Еревана Тарон Маргарян, избирательный список партии «Страна абрикоса» – Заруи Постанджян, а избирательный список из 63 человек блока «ЕЛК» – Никол Пашинян.
Выборы в Совет старейшин Еревана состоятся 14 мая. Партии или блоки могли представить в ЦИК РА документы для регистрации с 30 марта по 9 апреля. Регистрация продлится с 9 по 14 апреля. Агиткампания к выборам в Совет старейшин Еревана пройдет с 21 апреля по 12 мая 2017 года.