11 Ապրիլ 2017 - 07:12 AMT
«Տարոն-Ավիա» ավիաընկերությունն առաջին թռիչքն է կատարել Գյումրի: Այդ մասին հայտնել է Քաղավիացիայի գլխավոր վարչության պետ Սերգեյ Ավետիսյանը:
«Մհեր Մկրտչյանի պատվին անվանակոչված օդանավն ապրիլի 10-ին առաջին չվերթն է կատարել Գյումրի: Բարի գալուստ «Շիրակ» օդանավակայան»,-գրել է ՔԱԳՎ վարչության պետն իր ֆեյսբուքյան էջում:
«Տարոն-Ավիա» ավիաընկերությունը երկրորդ հայկական ավիափոխադրողն է, որը թռիչքներ է իրականացնում «Շիրակ» օդանավակայան:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ «Տարոն-Ավիա» ընկերությունը 2 նոր ուղիղ չվերթ է գործարկել՝ Սամարայից և Դոնի Ռոստովից դեպի Գյումրի: Դեպի «Շիրակ» է թռիչքներ իրականացնում նաև ռուսական «Պոբեդա» լոուքոսթերը:

11 Апрель 2017 - 06:47 AMT
Авиакомпания «Тарон-авиа» совершила первый рейс в город Гюмри в Ширакской области Армении. Об этом сообщил начальник Главного управления гражданской авиации (ГУГА) Сергей Аветисян.
«Лайнер, названный в честь Мгера Мкртчяна, совершил 10 апреля первый рейс в Гюмри. Добро пожаловать в аэропорт «Ширак», – написал глава ГУГА на своей странице в социальной сети Facebook.
«Тарон-Авиа» – второй армянский авиаперевозчик (после авиакомпании Armenia – ред.), совершающий полеты в аэропорт «Ширак». Планируется, что «Тарон-Авиа» начнет регулярные и нерегулярные рейсы в Гюмри с 25 апреля.
Ранее стало известно, что «Тарон Авиа» с 26 апреля запускает два новых регулярных международных рейса в Гюмри – из Ростова-на-Дону и из Самары.В гюмрийский аэропорт «Ширак» рейсы также осуществляет российский лоукостер «Победа».