Հայտնի ռուսական «Լենինգրադ» խումբը, բրիտանական Anathema-ն և Archive-ը ելույթ կունենան Tbilisi Open Air 2017 երաժշտական փառատոնում:
Փառատոնը տեղի կունենա Թբիլիսիում հունիսի 16-18-ը: Փառատոնի մեկ օրը նվիրված կլինի երեք խմբերից մեկին: Հունիսի 16-ին փառատոնը կբացի 1990-ին Լիվերպուլում հիմնված բրիտանական Anathema ռոք խումբը, հունիսի 17-ին՝ Սանկտ Պետերբուրգում Սերգեյ Շնուրովի ստեղծած «Լենինգրադը», իսկ հունիսի 18-ին՝ Archive-ը Լոնդոնից:
Առաջատարներից բացի փառատոնին կմասնակցեն ավելի քան 40 օտարերկրյա և վրաստանցի խմբեր, դիջեյներ և երգիչներ: Տոմսերի վաճառքը սկսվում է ապրիլի 12-ին:

11 Апрель 2017 - 13:47 AMT
Известная российская группа «Ленинград», британские группы Anathema и Archive выступят в Грузии в рамках музыкального фестиваля Tbilisi Open Air 2017.
Фестиваль на открытом воздухе пройдет в Тбилиси с 16 по 18 июня. В каждый из этих трех дней на главной сцене фестиваля выступит одна из групп-хэдлайнеров. Так, 16 июня фестиваль откроет образованная в Ливерпуле в 1990 году британская рок-группа Anathema, 17 июня – созданная в Санкт-Петербурге Сергеем Шнуровым группировка «Ленинград», а 18 июня – музыкальная группа из Лондона Archive.
Кроме хэдлайнеров проекта, в рамках Tbilisi Open Air выступят более 40 иностранных и грузинских музыкальных групп, диджеев и певцов. Продажа билетов начнется 12 апреля.