Ապրիլի 19-ի՝ ժամը 22:00-ի մոտ, ռուս զիծառայող, ապրիլի 16-ից փնտրվող Դմիտրի Լոշմանովը հայտնաբերվել և բերման է ենթարկվել Գյումրիի ոստիկանության Մուշ բաժանմունք:
Ռուս զինծառայողը հայտնաբերվել է Մուշ թաղամասի բնակարաններից մեկում: Նախնական տեղեկություններով, բնակարանը վարձակալությամբ է տրված Լոշմանովի ծառայակիցներից մեկին, հաղորդում է «Ազատություն» ռադիոկայանը:
Այլ մանրամասներ առայժմ չեն հաղորդվում:
Գյումրու ռուսական 102-րդ ռազմաբազայի պայմանագրային զինծառայող Դմիտրի Լոշմանովը ապրիլի 16-ին դուրս էր եկել գնումներ կատարելու և չէր վերադարձել հանրակացարան, որտեղ բնակվում էր: Ռուսական կողմը դիմել էր ոստիկանություն:

19 апреля поздно вечером разыскиваемый с 16 апреля российский военнослужащий Дмитрий Лошманов был найден и подвергнут приводу в Мушское отделение полиции города Гюмри.
Российский военнослужащий был обнаружен в одной из квартир квартала Муш. По предварительным сведениям, квартира была сдана в аренду одному из сослуживцев Лошманова, сообщает Радио Свобода.
Военнослужащий-контрактник 102-й российской военной базы в Гюмри Дмитрий Лошманов 16 апреля вышел за покупками и не вернулся в общежитие, где проживал. Российская сторона обратилась в полицию.