Ապրիլի 24-ին եռօրյա պաշտոնական այցով Երևան է ժամանել Հնդկաստանի փոխնախագահ Մոհամմադ Համիդ Անսարին:
Հնդկաստանի փոխնախագահին «Զվարթնոց» օդանավակայանում դիմավորել է Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը։
Այցի շրջանակներում Հնդկաստանի փոխնախագահը ապրիլի 25-ին այցելել է Ծիծեռնակաբերդ և հարգանքի տուրք է մատուցել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին: Նա այցելել է նաև Ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտ, գրառում կատարել թանգարանի հուշամատյանում և եղևնի տնկել Հիշատակի պուրակում, հայտնում է «Sputnik Արմենիան»։
Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր մոտ հանդիպելով մի փոքրիկ տղայի՝ Մոհամմադ Համիդ Անսարին շոյել է նրա գլուխն ու դիմելով Էդվարդ Նալբանդյանին՝ ասել. «Ահա նա՝ կյանքի ոգին»։
Անսարին այցի շրջանակներում հանդիպումներ կունենա նախագահ Սերժ Սարգսյանի, վարչապետ Կարեն Կարապետյանի և ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ:
Համիդ Անսարին կհանդիպի նաև ԵՊՀ պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմի և ուսանողների հետ, կայցելի նաև Մեսրոպ Մաշտոցի անվան հին ձեռագրերի ինստիտուտ՝ Մատենադարան:

25 Апрель 2017 - 09:09 AMT
Вице-президент Индии Мохаммад Хамид Ансари прибыл в Армению 24 апреля с трехдневным официальным визитом.
В ереванском аэропорту «Звартноц» Моххамада Хамида Ансари встретил глава внешнеполитического ведомства Армении Эдвард Налбандян.
Утром 25 апреля Ансари посетил мемориальный комплекс Цицернакаберд, где почтил память жертв Геноцида армян, возложил цветы к Вечному огню. Вице-президента Индии сопровождал глава МИД Армении, пишет Sputnik-Армения.
В рамках визита Ансари встретится с президентом Армении Сержем Саргсяном, премьер-министром Кареном Карапетяном и министром иностранных дел Армении Эдвардом Налбандяном.
В ходе визита вице-президент Индии проведет встречу со студентами и профессорско-преподавательским составом Ереванского государственного университета (ЕГУ) и посетит Институт древних рукописей «Матендаран».