28 Ապրիլ 2017 - 11:14 AMT
Հայաստանում մեկնարկել է «Հիշում եմ, հպարտանում եմ» ակցիան՝ նվիրված Մեծ Հայրենական պատերազմում խորհրդային զորքերի հաղթանակի 72-րդ տարեդարձին: Ակցիան մեկնարկել է 15:00-ին Երևանի Հանրապետության հրապարակում: Իսկ ապրիլի 29-ին 12:00-ին Ազատության հրապարակից կմեկնարկի հայրենասիրական միջոցառումը, որի ընթացքում ցանկացողներին հազարավոր գեորգիևյան ժապավեններ կբաժանվեն:
«Հիշում եմ և հպարտանում» ակցիայի կազմակերպիչն է «Ռուս-հայկական երիտասարդական միասնությունը» (ՌՀԵՄ)՝ Երևանում Ռուսական մշակույթի և գիտության կենտրոնի աջակցությամբ:
Միջոցառումը կանցնի «Պապիս հաղթանակը իմ հաղթանակն է», «Հիշում եմ , հպարտանում եմ», «Մենք Մեծ Հաղթանակի ժառանգորդներն ենք» կարգախոսերով:
Ակցիան, մեկնարկելով Երևանում, կշարունակվի Գյումրիում, Վանաձորում, Ստեփանավանում, Դիլիջանում, Սպիտակում, Գորիսում, Ալավերդիում և Էջմիածնում:
Գեորգիևյան ժապավենը տեսքով և գույների համադրությամբ համապատասխանում է այն ժապավենին, որն առկա է «1941-1945թթ. Հայրենական մեծ պատերազմում Գերմանիայի նկատմամբ հաղթանակի համար» շքանշանի շերտաձողիկի վրա։ Հենց այդ պատճառով էլ Գեորգիևյան ժապավենը XXI դարի սկզբում դարձել է ֆաշիզմի դեմ տարած հաղթանակի խորհրդանիշը։

28 Апрель 2017 - 10:00 AMT
В Армении стартует акция «Я помню! Я горжусь!», посвященная празднованию 72-ой годовщины Победы советских войск в Великой Отечественной войне 1941-1945.
28 апреля в 15.00 (по местному времени) с площади Республики Еревана и 29 апреля в 12.00 с площади Свободы стартует патриотическая акция, в ходе которой жителям и гостям Армении раздадут более тысячи георгиевских ленточек.
Организаторами акции «Я помню! Я горжусь!» выступают молодежные общественные организации Армении при поддержке Российского центра науки и культуры в Ереване(РЦНК).
Мероприятие пройдет под лозунгами: «Победа деда — моя Победа», «Повяжи. Если помнишь!», «Я помню! Я горжусь!», «Мы — наследники Великой Победы!», «Спасибо деду за победу!».
Старт акции данной в Ереване, затем продолжится в городах Гюмри, Ванадзоре, Степанаване, Дилижане, Спитаке, Горисе, Алаверди и Эчмиадзине.