2 Մայիս 2017 - 12:49 AMT
Հայաստանի արդարադատության նախարարությունը քննարկում է Գյումրիում Ավետիսյանների ընտանիքի 7 անդամի սպանության համար ցմահ ազատազրկման դատապարտված ռուս զինծառայող Վալերի Պերմյակովի պատիժը կրելու վայրի հարցը:
Ինչպես PanARMENIAN.Net –ին են հայտնել արդարադատության նախարարությունում, այս պահի դրությամբ կոնկրետ որոշում կայացված չէ, քննարկվում է հետագա պատիժը կրելու համար Պերմյակովին ՌԴ-ին փոխանցելու հարցը:
Ավելի վաղ Պերմյակովի պաշտպան Էդուարդ Աղաջանյանը ևս հայտարարել էր, որ առաջիկա օրերին արդարադատության նախարարության քրեակատարողական վարչությունն արդեն վերջնականապես պետք է որոշի Պերմյակովի պատիժը կրելու հարցը:
«Ես զուտ տեսականորեն ասում եմ, որ հնարավոր է, Վալերի Պերմյակովը տեղափոխվի Ռուսաստան: Կոնկրետ որևէ տվյալ չկա, ասում եմ՝ զուտ հաշվի առնելով այն փաստը, որ ինքը եղել է Ռուսաստանի դատապարտյալ, երբ որ գործը մտել է դատարան», – ասել է Պերմյակովի պաշտպանը:

2 Май 2017 - 12:33 AMT
Министерство юстиции Армении обсуждает вопрос о месте несения наказания российского военнослужащего Валерия Пермякова, убившего в армянском Гюмри семь членов семьи Аветисян.
Как сообщили PanARMENIAN.Net в Минюсте РА, на данный момент никакого конкретного решения не принято, обсуждается вопрос о возможной передаче Пермякова РФ для дальнейшего отбывания наказания.
Ранее адвокат Пермякова Эдуард Агаджанян также заявил, что в ближайшие дни будет принято решение по вопросу места отбывания наказания Пермякова и его возможной отправки в РФ.
«Теоретически Пермяков может быть отправлен в Россию. Конкретных данных пока нет. Я говорю лишь, учитывая то обстоятельство, что Пермяков уже был осужден российским судом, когда его дело поступило в суд Армении», – заявил адвокат.