Աշխարհահռչակ երաժիշտ Սերժ Թանկյանը միացել է Creative Armenia-ի Խորհրդատվական հարթակի՝ մարդու իրավունքների թեմայով ֆիլմ նկարահանելու նախաձեռնությանը:
UCLA համալսարանում կայացած ընդունելության ընթացքում, «Խոստումը» և «Ռուանդա հյուրանոցը» ֆիլմերի օսկարակիր ռեժիսոր Թերի Ջորջը $5.000 պարգևատրումով մարտահրավերի կոչ է արել կինոգործիչներին ամբողջ աշխարհով մեկ՝ 60 վայրկյան տևողությամբ և առանց երաժշտության՝ պատմելու մարդու իրավունքների մասին իրենց համար կարևոր որևէ պատմություն:
Գաղափարը Լոս Անջելեսի Կալիֆորնիական համալսարանում (UCLA) մեկնարկած «Ստեղծարար Հայաստան» (Creative Armenia) նախաձեռնությանն է:
«Ես երջանիկ եմ այդ նախաձեռնության մասնակիցը լինելու համար: Թերի Ջորջն առաջարկում է նկարահանել 60 վայրկյան տևողությամբ ֆիլմ, որում կհնչի «Խոստումը» ֆիլմից իմ սաունդթրեքը», – ասել է Թանկյանը:
Creative Challenge 001: Art of Impact անվամբ տեղծագործական մրցույթին կարող են մասնակցել կինոգործիչներ աշխարհի բոլոր ծայրերից՝ ներկայացնելով առավելագույնը 60 վայրկյան տևողությամբ տեսանյութ։ Թեման մարդու իրավունքներն են։

Всмирно известный американский рок-музыкант армянского происхождения, солист System of a Down Серж Танкян присоединился к инициативе организации Creative Armenia о создании фильмов на тему прав человека.
«Я счастлив быть участников этой инициативы. Creative Armenia уже распространила первый призыв режиссера Терри Джорджа («Отель Руанда», «Обещание»). Он предлагает режиссерам снять 60-секундный фильм о правах человека, в котором будет звучать мой саундтрек к фильму «Обещание», – написал Танкян на своей странице в социальной сети Facebook.
Награда может составить $5 тыс.
В своем в своем видеообращении режиссер Джордж задается вопросом: «Можно ли остановить насилие?».
«Для меня кино является самым мощным средством борьбы с катастрофами и воздействием на сознание, способом борьбы между светом и тенью», – сказал Джордж.
Creative Armenia является некоммерческой глобальной организацией, которая раскрывает таланты и находит впечатляющие истории.