5 Մայիս 2017 - 11:41 AMT
Հայտնի Billy’s Band ջազ խումբը մայիսի 5-ի երեկոյան համերգ կտա Հյուսիսային պողոտայում: Համերգը կանցնի Երևանում Սանկտ Պետերբուրգի օրերի շրջանակում:
Համերգի սկիզբը 19:30-ին է:
Billy’s Band-ը հայտնի երաժշտական խումբ է Սանկտ Պետերբուրգից, որը կատարում է բլյուզ, սվինգ, ջազ և ռոք: Խումբը հիմնվել է 2001-ին, հիմնադիրներն են Բիլլի Նովիկը և Անդրեյ Ռեզնիկովը: Խումբն ունի 5 ստուդիայում ձայնագրված և 3 համրեգային ալբոմ, 3 սինգլ և մի քանի ժողովածու: Բացի այդ, խումբը մասնակցել է ԱՄՆ և Կանադայի խոշորագույն ջազ փառատոներին:
2016-ից խմբի կազմում են Բիլլի Նովիկը (կոնտրաբաս, վոկալ, դաշնամուր), Անդրեյ «Ռիժիկ» Ռեզնիկովը (կիթառներ,հարվածայիններ, ոռնոց) և Միխայիլ Ժիդկիխը (սաքսոֆոն, դաշնամուր, պերկուսիա): Երաժիշտները բնութագրում են իրենց ոճը որպես «ռոմանտիկ ալկոջազ»:
Billy’s Band-ը ռուսական ամենահայտնի խմբերից է, որը դասվում է DIY (Do It Yourself) մոդելին՝ թիմն ինքն է ձայնագրում և ձևավորում ալբոմները, զբաղվում գովազդով, կազմակերպում համերգներն ու շրջագայությունները և չի կնքում ոչ մի պայմանագիր պրոդյուսերի կամ ձայնագրող ընկերության հետ:

5 Май 2017 - 11:19 AMT
Концерт начнется в 19:30(по ереванскому времени) на площади Северного проспекта в Ереване. Он приурочен к дням Санкт-Петербурга в Ереване.
Billy's band – музыкальная группа из Санкт-Петербурга, играющая в стилях блюз, свинг, джаз и рок. Она была основана в 2001 году Билли Новиком и Андреем Резниковым. Дискография Billy’s Band насчитывает 5 студийных, 3 концертных альбома, 3 сингла и несколько сборников. Кроме того, в истории группы есть опыт участия в крупнейших фестивалях джазовой музыки в США и Канаде.
С 2016 года в состав группы входят Билли Новик (контрабас, вокал, пианино), Андрей «Рыжик» Резников (гитары, оркестровые тарелки, вой) и Михаил Жидких (cаксофон, пианино, том, перкуссия). Сами музыканты характеризуют свой стиль как «романтический алкоджаз», ранее же называли себя «похоронным диксилендом с бесконечным хэппи-эндом».
Один из немногих популярных коллективов в России, который относится к модели DIY (Do It Yourself) — команда сама записывает и оформляет альбомы, занимается дистрибуцией и рекламой, устраивает концерты и гастроли, при этом она не заключила ни одного контракта с крупным рекорд-лейблом или продюсером.
В рамках дней Петербурга в Ереване предусмотрены различные культурные мероприятия, выставки, а также состоятся круглый стол и мастер-классы.