Armenia ավիաընկերությունը վրացական Georgian Airways ավիաընկերության հետ համատեղ մեկնարկում է Երևան–Լոնդոն–Երևան կանոնավոր չվերթը՝ Թբիլիսիում կանգառով։ Առաջին չվերթը նախատեսված է մայիսի 20-ին, հաղորդում է Armeniasputnik.am-ը:
«Թբիլիսին այսօր այլընտրանք է դարձել Մոսկվային, Փարիզին, Վիենային։ Մեր ավիաընկերություններն արել են դրա համար ամեն հնարավոր բան` սկսած հասանելի սակագներից մինչև հարմարավետ թռիչք»,- ասել է Armenia ավիաընկերության տնօրենի տեղակալ Գևորգ Խաչատրյանը։
Նրա խոսքով` եթե Երևանից Լոնդոն Մոսկվայով թռիչքը կարող է տևել 22 ժամ, ապա Թբիլիսիով թռիչքի դեպքում այդ ժամանակահատվածը կրճատվում է երեք անգամ։ Դա այն բանի հաշվին է, որ Թբիլիսիում կանգառը կարճ է, իսկ առանձին դեպքերում ուղևորները դուրս չեն գալիս ինքնաթիռից։
Ինքնաթիռը Երևանից կթռչի Թբիլիսի, որտեղից կեսժամանոց կանգառից հետո կուղևորվի Լոնդոն՝ Gatwick օդանավակայան:

Авиакомпания Armenia совместно с грузинской авиакомпанией Georgian Airways запускает регулярный рейс Ереван-Лондон-Ереван с остановкой в Тбилиси. Первый рейс Ереван-Лондон-Ереван состоится 20 мая, пишет Sputnik-Армения.
«Тбилиси сегодня стал альтернативой Москве, Парижу, Вене. Для этого нашими авиакомпаниями сделано все возможное от приемлемых тарифов до комфортного перелета», — сказал заместитель директора авиакомпании Armenia Геворг Хачатрян.
По его словам, если из Еревана в Лондон через Москву или же Вену перелет может составить до 22 часов, то через Тбилиси временной люфт короче в три раза. Это за счет того, что остановка в Тбилиси короткая, а в отдельных случаях пассажиры не выходят из салона самолета.
Самолет из Еревана вылетит в Тбилиси, откуда, после получасовой остановки, возьмет курс на Лондон. Лайнеры авиакомпании Armenia из Еревана в Лондон будут летать дважды в неделю по понедельникам и субботам. Стоимость билета из Еревана в Лондон в оба конца составляет 430 евро.