Երևանի ավագանու նոր կազմում, ըստ մայիսի 14-ին կայացած ընտրությունների նախնական արդյունքների, Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունը ստացած 71.25% քվեների համապատասխան կունենա 46 մանդատ: Այսպիսով, Երևանի քաղաքապետ է վերընտրվել ՀՀԿ-ական Տարոն Մարգարյանը:
Ընտրությունների արդյունքում 2-րդ տեղը զբաղեցրած ԵԼՔ դաշինքը կստանա 14, իսկ 3-րդ տեղում հայտնված «Երկիր ծիրանի» կուսակցությունը՝ 5 մանդատ (7.75%):
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովն ամփոփել է Երևանի ավագանու ընտրությունների բոլոր 474 տեղամասերի տվյալները:Իշխող Հանրապետական կուսակցությունը հաղթել է 240.036 ձայն կամ 71.25% հավաքելով: ԵԼՔ դաշինքը ստացել է 70731 ձայն կամ քվեների 21%-ը, «Երկիր Ծիրանին»՝ 26109 ձայն կամ ընտրողների քվեների 7.75%-ը:

15 Май 2017 - 06:49 AMT
В новом Совете старейшин Еревана, по предварительным результатам выборов, состоявшихся 14 мая, правящая Республиканская партия Армении в соответствии с 71.25% голосов получит 46 мест. Таким образом, Тарон Маргарян был переизбран мэром столицы Армении.
По результатам выборов, занявший второе место блок «ЕЛК» («Выход») получит 14, а занявшая третье место партия «Страна абрикоса» – 5 мандатов
Центральная избирательная комиссия Армении завершила подсчет голосов на выборах в Совет старейшин Еревана, прошедших 14 мая. После обработки результатов со всех 474 избирательных участков Республиканская партия Армении набрала 71.25% (240.036) голосов, блок «ЕЛК» («Выход») – 21% (70.731), партия «Страна абрикоса» – 7.75% (26.109).