16 Մայիս 2017 - 12:39 AMT
Մայիսի 19-ին և 20-ին «նոր ալիքի» ռուսական ամենավառ ֆոլք խմբերից մեկը՝ Lost Temple Brothers-ը, համերգներով հանդես կգա Դիլիջանում։
«Մենք պատրաստվում ենք ներկայացնել իռլանդական երաժշտություն՝ իր տարբեր դրսևորումներով և խոստանում ենք բազում դրական էմոցիաներ փոխանցել հանդիսատեսին: Մեր համերգային ծրագրում կլինեն ավանդական իռլանդական երաժշտության կոմպոզիցիաներ՝ ժամանակակից կատարմամբ․ մաժորային և մինորային ջիգեր և ռիլեր, որոնք պարելու ցանկություն են առաջացնում ինչպես նաև անկեղծ զրույցի տրամադրող, կլանող գործիքային բալադներ»,- ասել է Lost Temple Brothers ֆոլք-խմբի համահիմնադիր Ստանիսլավ Դվորեցը Հայաստան այցի նախօրեին, հայտնում է Dilijan Community Center-ի մամուլի ծառայությունը։
«Մենք հույս ունենք, որ Lost Temple Brothers-ի համերգներին ներկա կգտնվեն ոչ միայն Դիլիջանի բնակիչները, այլև բազմաթիվ զբոսաշրջիկներ։ Համոզված ենք, որ նրանք մեծ բավականություն կստանան որակյալ երաժշտությունից և կատարման յուրահատուկ ոճից: Կարևոր է այն հանգամանքը, որ մուտքը համերգներին կլինի ազատ»,-նշել է Dilijan Community Center-ի տնօրեն Վասիլի Բարդադիմովը, որն իրականացնում է Lost Temple Brothers-ի է հայաստանյան հյուրախաղերի կազմակերպչական աշխատանքները։
Ստանիսլավ և Ալեքսանդր Դվորեց եղբայրների ստեղծած Lost Temple Brothers խումբը մի կողմից պահպանում է իռլանդական երաժշտության ավանդական ակուստիկ հնչողությունը, մյուս կողմից իր մեջ կրում է ինդի-ռոքի էներգիան։ Խումբն ունի չորս անդամ, ովքեր ընդհանուր առմամբ նվագում են յոթ գործիք․ Ստանիսլավ Դվորեցը՝ բանջո, մանդոլինա, ֆլեյտա, պարկապզուկ, Ալեքսանդր Դվորեցը՝ ակուստիկ կիթառ, Վարվառա Տիտովան՝ ջութակ, և Արտյոմ Կիրեևը՝ իռլանդական ակորդեոն։

Известная в России фолк-группа Lost Temple Brothers выступит с концертами в Армении. Об этом сообщили в пресс-службе Dilijan Community Center, передает Sputnik-Армения.
Концерты пройдут 19 и 20 мая в Дилижане. Группа, которая посетит Армению с гастролями впервые, даст два эксклюзивных концерта — в дилижанском амфитеатре и в центральном кафе города Café#2.
«Мы собираемся представить все грани ирландской музыки и обещаем массу положительных эмоций от наших выступлений в Дилижане. В программе наших концертов будут композиции традиционной ирландской музыки в современном исполнении: мажорные и минорные джиги и рилы, под которые хочется танцевать, и завораживающие инструментальные баллады, приглашающие к задушевному разговору», — отметил сооснователь фолк-группы Lost Temple Brothers Станислав Дворец.
В свою очередь, директор Dilijan Community Center Василий Бардадымов, который занимается организацией гастролей группы в Армении, выразил надежду, что концерты Lost Temple Brothers соберут на свои концерты не только жителей Дилижана, но и многочисленных туристов.
«Мы очень надеемся, Уверены, что они получат большое удовольствие от качественной музыки, оригинальной манеры исполнения, а также от интересных площадок, на которых состоятся выступления. Немаловажно, что вход на концерты будет свободным», — отметил Бардадымов.
Основанная братьями Станиславом и Александром Дворецами Lost Temple Brothers, с одной стороны, сохраняет традиционное акустическое звучание ирландской музыки, а с другой — несет в себе энергию инди-рока. В составе фолк-группы четыре человека, которые играют в общей сложности на семи инструментах: Станислав Дворец (банджо, мандолина, флейты, волынка), Александр Дворец (акустическая гитара), Варвара Титова (скрипка) и Артем Киреев (ирландский аккордеон).