19 Մայիս 2017 - 06:23 AMT
Դատաբժշկական փորձագետները եկել են այն եզրակացության, որ ամերիկացի հայտնի վոկալիստ, այլընտրանքային և հարդ ռոքի աստղ, Հայոց ցեղասպանության մասին «Խոստումը» ֆիլմի սաունդթրեքի հեղինակ Քրիս Քորնելն ինքնասպան է եղել:
Միչիգան նահանգի Ուեյն շրջանի դատաբժշկական փորձագետների բյուրոն հայտարարել է, որ ավարտվել է Քորնելի դիահերձման նախնական փուլը, սակայն «ամբողջական զեկույցը դեռ պատրաստ չէ», հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին AP-ի վրա հղումով:
Երաժիշտը մահացել է մայիսի լույս 18-ի գիշերը: Երաժշտի ներկայացուցիչ Բրայան Բամբերին հայտարարել էր, որ նրա մահը միանգամայն անսպասելի էր: Ըստ Բամբերիի, Քորնելը վախճանվել է Դեթրոյթում, որտեղ Soundgarden խումբը մայիսի 17-ին համերգ է տվել:
Քորնելը Audioslave խմբի վոկալիստն էր: Խումբը 3 ալբոմ է թողարկել Քորնելի հետ: 2007-ին Քորնելը հայտարարեց, որ հեռանում է խմբից և մենակատարի կարիերա սկսում: 2010-ին հայտարարվեց Soundgarden խմբի վերամիավորման մասին: Soundgarden-ը ստեղծվել էր 1990-ին և Գրեմմիի էր արժանացել Ultramega OK ալբոմի համար Best Metal Performance անվանակարգում:
2017-ին խումբը հայտարարեց Հյուսիսային Ամերիկայով շրջագայության մասին: Մայիսի 19-ին Կոլամբուսում կայանալիք համերգի բոլոր տոմսերը վաճառված էին:

19 Май 2017 - 08:57 AMT
Судебно-медицинские эксперты подтвердили, что лидер группы Soundgarden и автор саундтрека о Геноциде армян «Обещания» (The Promise) Крис Корнелл покончил жизнь самоубийством.
В бюро судмедэкспертизы округа Уэйн (штат Мичиган) 18 мая заявили, что закончили предварительный этап вскрытия тела Корнелла, но «полный отчет по вскрытию еще не готов», передает РИА Новости.
Ранее о том, что причиной смерти Корнелла мог стать суицид, сообщили местные СМИ.
Крис Корнелл скончался вечером 17 мая в США в возрасте 52 лет. Он был обнаружен без сознания на полу ванной комнаты в одном из отелей Детройта. Представитель Корнелла Брайан Бумбери рассказал, что смерть певца оказалась «внезапной и неожиданной» для членов его семьи.
Корнелл известен в качестве вокалиста групп Soundgarden и Audioslave. Также он выпустил несколько сольных альбомов. Певец занимался благотворительностью и являлся основателем фонда Chris and Vicky Cornell Foundation, который оказывает помощь детям, лишившимся жилья или столкнувшимся с бедностью, жестоким обращением или недостатком родительского внимания.