Aerosmith խմբի առաջատար Սթիվ Թայլերը հրաժեշտի համերգային շրջագայության շրջանակում մայիսի 23-ին Մոսկվայում համերգի ժամանակ աջակցություն է հայտնել բրիտանական Մանչեսթերին, որտեղ ահաբեկչության հետևանքով 22 մարդ է զոհվել, մոտ 120-ը՝ վիրավորվել:
Թայլերը մտորել է այն հարցի շուրջ, թե ինչու են գրոհայիններն իրենց բոլորից վեր դասում: «Եթե ԻՊ-ն կարծում է, որ կարող է գրավել աշխարհը, ապա կարող է միայն երազել դրա մասին»,-ասել է Թայլերը Dream On երգը կատարելուց առաջ, գրում է Lenta.ru-ն:
Մեծ Բրիտանիայի կառավարությունը Մանչեսթերում ահաբեկչությունից հետո որոշել է բարձրացնել ահաբեկչական սպառնալիքի մակարդակը մինչև առավելագույն՝ կրիտիկական մակարդակը: Այդ մասին հայտարարել է Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Թերեզա Մեյը մայիսի 23-ին օրվա ընթացքում երկրորդ արտահերթ խորհրդակցության ժամանակ:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ ՄԲ ոստիկանությունը հայտնել է մահապարտ ահաբեկչի անունը, որն ահաբեկչական ակտ է իրականացրել Մանչեսթեր քաղաքի մարզահամերգային համալիրում: «Կարող ենք հաստատել, որ Մանչեսթերի ահաբեկչության կասկածյալը 22-ամյա Սալման Աբեդին է»,-ասել է ոստիկանության ներկայացուցիչը:
Ընթերցեք նաև. Պայթյուն վերջին ակորդի ժամանակ. Ինչ է հայտնի Մանչեսթերի ահաբեկչության մասին, ինչը՝ դեռ ոչ

Лидер группы Aerosmith Стив Тайлер на концерте в рамках прощального тура в Москве 23 мая поддержал британский Манчестер, где в результате теракта погибли 22 человека, пострадали около 120.
Теракт произошел 22 мая вечером, во время концерта американской певицы Арианы Гранде. По последним данным, погибли 22 человека, около 120 получили ранения. Кроме того, несколько подростков считаются пропавшими без вести.Ответственность за взрыв взяла на себя террористическая группировка «Исламское государство».
Тайлер задался вопросом, почему боевики считают себя важнее.
«Если ИГ думает, что может захватить мир, то пусть продолжает мечтать!» — заявил лидер лидер Aerosmith перед тем, как исполнить песню Dream On, пишет Lenta.ru.
24 мая уровень террористической угрозы в Великобритании повышен с серьезного до критического. Ранее ИГ назвало взрыв на стадионе «Манчестер Арена» местью за нападение на «земли мусульман». По предварительным данным, теракт осуществил 22-летний террорист-смертник Салман Абеди.