8 Հունիս 2017 - 10:27 AMT
Հունիսի 8-ին Երևանի Հանրապետության հրապարակում տեղի կունենա ռուսական հիփ-հոփի հայտնի ներկայացուցիչ Տիմատիի մեծ համերգը: Համերգի մուտքն ազատ է բոլորի համար:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի հետ զրույցում հայտնել է համերգի կազմակերպիչ Jet Set ընկերության հիմնադիր Արման Ալեքսանյանը, ակնկալվում է, որ երևանյան համերգին կմասնակցի ավելի քան 30.000 մարդ:
Մայիսի 12-ին Երևանի Կ. Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում տեղի ունեցավ երաժշտական Black Star լեյբլի համերգն ընդլայնված կազմով: Համերգին մասնակցել են Տիմատին, L'One-ը, Мот-ը և հայազգի Քրիստինա Սին (Քրիստինա Սարգսյան): Տիմատին բեմ դուրս չի եկել տեխնիկական անսարքությունների պատճառով: Համերգի կազմակերպիչներն ու արտիստը խոսատցան, որ առաջիկայում համերգ կտան Երևանում:
«Համերգի համար հատուկ է ընտրվել Հանրապետության հրապարակը, որտեղ ազատ կարող է 30.000 մարդ տեղավորվել, բայց մենք ավելին ենք ակնկալում»,-ասել է Ալեքսանյանը՝ հավելելով, որ կարող են գալ բոլոր ցանկացողները, անկախ այն հանգամանքից եղել են նախորդ համերգին, թե ոչ:
Ըստ նրա, Տիմատին հանդես կգա որպես մենակատար, համերգը կտևի մոտ 2 ժամ: Մինչ Տիմատիի ելույթը հանդիսատեսին կզբաղեցնեն Տիմատիի պաշտոնական դիջեյը, Black Star DJ-ի մասնակից Philchansky-ին:
«Այդպիսի հնչեղություն Հանրապետության հրապարակում դեռ լսած չեք լինի: Ամեն ինչ ամենաբարձր որակի է, ձայնը գերազանց կլինի»,-ասել է Ալեքսանյանը:
Համերգի սկիզբը 20:00-ին է:
Սա Black Star Inc-ի ներկայացուցիչներն էլի են եղել Հայաստանում համերգով: Տիմատիի և L'One-ի առաջին համերգը Երևանում տեղի է ունեցել 2015-ի դեկտեմբերին, կազմակերպիչը նույն ընկերությունն էր: Այն ժամանակ ևս բոլոր տոմսերը սպառվել էին, իսկ երևանյան համերգն ընդգրկվել էր լեյբլի 2015-ի 10 լավագույն համերգների ցանկում:

8 июня на площади Республики в столице Армении состоится большой концерт российского хип-хоп исполнителя Тимати. Концерт будет бесплатным для всех.
Как сообщил в беседе с PanARMENIAN.Net основатель компании-организатора концерта Jet Set Арман Алексанян, ожидается, что на ереванский концерт исполнителя придут более 30.000 человек.
12 мая в Ереване, в СКК им. К. Демирчяна, состоялся большой концерт музыкального лейбла Black Star в расширенном составе. В столицу Армении приехали известные российские исполнители Тимати, L'One, Мот и певица армянского происхождения Кристина Си (Кристина Саркисян). Концерт организовала компания Jet Set, которая в декабре 2015 года устроила первый концерт Тимати и L'One в Ереване. Все артисты, за исключением Тимати, выступили. Выход самого Тимати не состоялся по причине технических неполадок, и концерт был отменен. Тогда и организаторы, и сам артист пообещали, что концерт состоится в скором времени.
«Для концерта специально выбрали площадь Республики, которая спокойно вмещает 30.000 человек, но мы ожидаем больше»,- сказал Алексанян, добавив, что могут прийти все желающие, вне зависимости от того, были они на прошлом концерте и сохранили ли билеты.
По его словам, Тимати выступит с сольной концертной программой, которая продлится около двух часов. До выступления певца зрителей будет развлекать официальный DJ Тимати, участник лейбла Black Star DJ Philchansky.
«Такого звука на площади Республики никогда не ставили. Все самого высокого качества, звучание будет отличным»,- добавил Алексанян.
Концерт начнется в 20:00 по ереванскому времени.
Это не первый раз, когда резиденты Black Star Inc. приезжают в Армению, первый концерт Тимати и L'One в Ереване состоялся в декабре 2015 года, организатором выступила та же компания. В тот раз билеты также были почти полностью распроданы, а сам ереванский концерт вошел в топ-10 лучших концертов лейбла за 2015 год.