9 Հունիս 2017 - 08:21 AMT
Հունիսի 8-ի երեկոյան ադրբեջանական կողմը կրակել է Տավուշի մարզի Բաղանիս գյուղի ուղղությամբ: Այս մասին PanARMENIAN.Net-ի հետ զրույցում ասաց Բաղանիսի համայնքապետ Նարեկ Սահակյանը:
«Գյուղի վրա սկսեցին կրակել մոտավորապես երեկոյան ժամը 9-ից: Մոտ 2 ժամ գնդակոծեցին, հիմնականում ՊԿ և ԴՇԿ տիպի գնդացիրներից: Կրակում էին նաև գյուղի ուղղությամբ»,- նշեց համայնքապետը:
Նարեկ Սահակյանի խոսքով, մարդկային կորուստներ, բարեբախտաբար, չկան, իսկ վնասի չափերը մեծ չեն՝ մի քանի տանիք է վնասվել:
Ապրիլի 28-ի երեկոյան Տավուշի մարզի սահմանամերձ Բաղանիս համայնքը գնդակոծության էր ենթարկվել: Գյուղը երկու ժամ` 21:00-ից մինչև 23:00-ը, ինտենսիվ գնդակոծվել է. կան միայն նյութական վնասներ:

9 Июнь 2017 - 08:25 AMT
ВС Азербайджана вечером 8 июня в течение двух часов обстреливала армянское приграничное село Баганис Тавушской области. Эту информацию PanARMENIAN.Net подтвердил староста села Баганис Нарек Саакян.
«Село начали обстреливать в районе 21:00 (по ереванскому времени), с перерывами. Обстрел продолжался около двух часов. Причем стреляли как по боевым позициям, так и в направлении села», — сказал он.
Саакян отметил, что обстрел предположительно велся из ПК ДШК. «К счастью жертв удалось избежать», – отметил он.
По его утверждению, причинен ущерб крышам ряда домов.
Ранее вечером 28 апреля интенсивному обстрелу со стороны ВС Азербайджана подверглось армянское приграничное село Баганис Тавушской области. Об этом PanARMENIAN.Net сообщили в миниципалитете Баганиса.В течение двух часов, с 21:00 до 23:00 по местному времени, село было интенсивно обстреляно, никто не пострадал, получен только материальный ущерб.