12 Հունիս 2017 - 10:12 AMT
ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը լրագրողների հետ զրույցում վստահեցրել է, որ հրաժարականի դիմում ներկայացնելու մտադրություն չունի:
Լրագրողի հարցին, թե ինչ հարաբերություններ ունի նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ, Կարեն Կարապետյանը պատասխանել է. «Շատ լավ, աշխատանքային, հարգալից, գործնական», մեջբերում է Panorama.am-ը:
Դիտարկմանը, թե իր հրաժարականի մասին լուրերն ինչու ծագեցին, վարչապետը նշել է, որ չի կարող ասել, թե ինչի համար են տարածել իր հրաժարականի մասին լուրերը:
Ավելի վաղ, ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը հայտարարել է, որՎարչապետը հրաժարական տալու որևէ պատճառ չունի: «Վարչապետը հրաժարական տալու որևէ պատճառ չունի, իսկ պարբերաբար հրապարակ նետվող լուրերը իբր գոյություն ունեցող հակասությունների, հակամարտության մասին մտացածին են, և իշխանության ու կուսակցության մակարդակում մենք շատ լավ հասկանում ենք, թե ովքեր են այդ բեմադրության հեղինակները, ինչպիսին է նրանց ցանկությունը, բայց կարծում եմ, որ իրավիճակի վրա դա որևէ ազդեցություն ունենալ չի կարող: Մեր երկրում և մասնավորապես մեր կուսակցությունում առողջ աշխատանքային մթնոլորտ է»,-ասել է ՀՀ նախագահը:

12 Июнь 2017 - 11:45 AMT
Премьер-министр Армении Карен Карапетян 12 июня в мэрии Еревана в беседе с журналистами заверил, что у него нет намерений подавать заявление об отставке.
В ответ на вопрос, какие у него отношения с президентом Армении Сержем Саргсяном, Карен Карапетян сказал: «Очень хорошие, рабочие, деловые, построенные на уважении».
Что же касается причин муссируемых слухов о своей отставке, премьер Армении указал, что не знает, с какой целью распространяются подобные сведения, пишет Panorama.am.
Коснувшись муссируемых в СМИ слухов о якобы существующих разногласиях с президентом Армении, Карапетян сказал: «Я на данный вопрос уже отвечал. Эти сведения не соответствуют действительности».
Ранее президент Армении Серж Саргсян в ходе рабочего визита в Тавушскую область республики в беседе с журналистами коснулся муссируемых в СМИ сведений о якобы существующей напряженности в его отношениях с премьер-министром Армении Кареном Карапетяном и возможной отставке премьера. «У премьер-министра нет каких бы то ни было причин для отставки. А периодически муссируемые сведения о якобы существующих разногласиях, конфронтации являются выдумками. И на уровне власти и партии мы прекрасно понимаем, кто являются авторами этой постановки, какое у них желание. Однако считаю, что это не может как-то повлиять на ситуацию. В нашей стране и в нашей партии в частности здоровая рабочая атмосфера», – сказал президент Армении.