Պաշտոնական այցով Հայաստան է ժամանել Տաջիկստանի նախագահ Էմոմալի Ռահմոնը: Ռահմոնին «Զվարթնոց» օդանավակայանում դիմավորել է ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը:
Էմոմալի Ռահմոնը Հայաստան է ժամանել նախագահ Սերժ Սարգսյանի հրավերով: Այցի շրջանակներում նախատեսված են Տաջիկստանի նախագահի հանդիպումները ՀՀ բարձրագույն ղեկավարության հետ:
Հանրապետության նախագահի նստավայրում հայ-տաջիկական բարձր մակարդակի բանակցությունների ավարտին նախատեսվում է փաստաթղթերի ստորագրման արարողություն: Նախագահներ Սերժ Սարգսյանը և Էմոմալի Ռահմոնը ԶԼՄ-ների առջև հանդես կգան բանակցությունների արդյունքներն ամփոփող համատեղ հայտարարությամբ, հայտնում է նախագահի մամուլի ծառայությունը

В Армению с официальным визитом прибыл президент Таджикистана Эмомали Рахмона.
Рахмаона в ереванском аэропорту «Звартноц» встретил министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян.
Рахмон прибыл с официальным визитом в Армению по приглашению президента РА Сержа Саргсяна. В рамках визита намечаются встречи президента Таджикистана с высшим руководством РА.
По завершении армяно-таджикских переговоров высокого уровня в резиденции президента намечается церемония подписания документов. Президенты Серж Саргсян и Эмомали Рахмон выступят перед СМИ с заявлениями по итогам переговоров.