29 Հունիս 2017 - 06:36 AMT
Մոսկվայում 47 տարեկանում կյանքից հեռացել է «Իվանուշկի International» խմբի նախկին մեներգիչ Օլեգ Յակովլևը: Այդ մասին հունիսի 29-ին Instagram-ի միջոցով տեղեկացրել է նրա քաղաքացիական կինը և պրոդյուսեր Ալեքսանդրա Կուցելովը:
«Այսօր՝ ժամը 7:05-ին, մահացավ իմ կյանքի գլխավոր տղամարդը»,- գրել է նա, հաղորդում է Lenta.ru-ն:
Երաժիշտը ծանր վիճակով գտնվում էր վերակենդանացման բաժանմունքում: Նա հոսպիտալացվել էր ծանր երկկողմանի թոքաբորբ ախտորոշմամբ: Հիվանդացության պատճառները չեն մանրամասնվում:
Յակովևը «Իվանուշկի International»-ի կազմում ելույթ էր ունենում 1998-ից: 2013-ին նա լքել էր խումբը՝ անհատական կարիերայի համար:

29 Июнь 2017 - 06:43 AMT
Бывший солист группы «Иванушки International» Олег Яковлев скончался в Москве на 48-м году жизни. Об этом 29 июня сообщила его гражданская жена и продюсер Александра Куцевол в Instagram.
«Сегодня в 7:05 не стало главного мужчины моей жизни», — написала она.
Музыкант находился в тяжелом состоянии в реанимации, он попал в больницу с двусторонней пневмонией. Яковлева пришлось подключить к аппарату искусственной вентиляции легких, пишет Lenta.ru.
Яковлев выступал в составе «Иванушек International» с 1998 года. В 2013-м певец ушел из коллектива ради сольной карьеры. Выпустил синглы «Позвонишь мне после трех шампанского» и «Танцуй закрытыми глазами», а также клипы на них.