Հայաստանի Հանրապետության երկու օդանավակայանի ուղևորահոսքը 2017 թվականի հունվար-հունիս ամիսներին կազմել է 1.094.007 մարդ, որը 29.3%-ով գերազանցում է նախորդ տարվա նույն ամիսների ցուցանիշը:
ՀՀ ԿԱ քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, հունվար-հունիս ամիսներին, 2016 թվականի նույն ամիսների հետ համեմատած, «Զվարթնոց» օդանավակայանում գրանցվել է ուղևորհոսքի 26.1% աճ:
«Շիրակ» օդանավակայանում 2017 թվականի հունվար-հունիս ամիսներին ուղևորահոսքը 402.1 %-ով աճել է նախորդ տարվա նույն ամիսների հետ համեմատած:
«Զվարթնոց» և «Շիրակ» օդանավակայաններում 2017 թվականի հունվար-հունիս ամիսներին, նախորդ տարվա նույն ամիսների հետ համեմատած, 24.5 %-ով աճ են գրանցել նաև թռիչք- վայրէջքները:

6 Июль 2017 - 11:54 AMT
Международные аэропорты Армении – ереванский «Звартноц» и гюмрийский «Ширак» – в январе-июне 2017 года обслужили 1.094.007 пассажиров, что больше аналогичного показателя 2016 года на 29.3 %. Об этом сообщает пресс-служба Главного управления гражданской авиации (ГУГА) Армении.
В июне 2017 года ереванский аэропорт «Звартноц» обслужил 211.252 пассажиров, что выше показателя за июнь 2016 года на 20.5 %. В январе-июне 2017 года, по сравнению с аналогичным периодом 2016 года, в «Звартноце» пассажиропоток вырос на 26.1 %, а в «Шираке» – 402.1 %.
За первые 6 месяцев 2017 года объем грузоперевозок через аэропорт «Звартноц» составил 10.912 т, что на 70.4 % больше, чем в 2016 году.