17 Հուլիս 2017 - 10:18 AMT
Հուլիսի 16-ին HBO ալիքով մեկնարկել է «Գահերի խաղի» հեռուստասերիալի նոր, 7-րդ եթերաշրջանը, որտեղ գլխավոր հերոսը, կարծես, լինելու է Բրան Սթարքը՝ այն տղան, որը ողջ մնաց, սովորեց կերպարանափոխվել կենդանիների և ճամփորդել ժամանակի մեջ:
HBO հեռուստաալիքի «Գահերի խաղը» սերիալի վերջին 8-րդ եթերաշրջանն ամենակարճը կլինի՝ բոլոր նախորդ եթերաշրջանները 10 սերիայից էին բաղկացած, իսկ 7-րդը՝ 7 էպիզոդից:
Բրան Սթարքի դերակատար Այզեկ Հեմփսթեդ-Ռայթը հարցազրույցում պատմել է, թե ինչ է լինելու Բրանի հետ նոր եթերաշրջանի սկզբում:
«Առաջին սերիայում մենք կտեսնենք, որ Բրանը հայտնվել է ծանր կացության մեջ: Նա կորցրել է Հոդորին, որը վերջին 6 եթերաշրջանում մշտապես իր հետ էր, կարելի է ասել, նրա ոտքերն էր: Նրանց կապը շատ խորն էր, կարելի է ասել՝ Հոդորը Բրանի մասն էր դարձել, ինչպես նաև պաշտպանը: Բենջեն Սթարքը, որը հայտնվեց նրանց վերջին հանդիպման ժամանակ և փրկեց դրությունը, նույնպես լքել է Բրանին: Այնպես որ այժմ Պատի մոտ են միայն ինքն ու Միրան»,-ասել է դերասանը, հայտնում է Meduza-ն:
Դերասանը հավելել է նաև. «Ավելին՝ նրա ուսերին է բարդվել Եռաչքանի ագրավի համար հսկայական պատախանատվությունը: Նա այլևս Բրան Սթարքը չէ: Նա հիշում է, թե ինչ է նշանակում Բրան Սթարք լինել, սակայն, միևնույն ժամանակ, հիշում է այն ամենն, ինչ երբևէ կատարվել է տիեզերքում: Նա ամեն ինչ գիտի Ջոն Սնոուի և այլոց մասին՝ և այդ իմացությունը կարող է նպաստել նրա հաղթանակին: Այդ ամենը նշանակում է, որ Բրանը դարձել է շատ, շատ արժեքավոր անձ Վեսթերոսի համար: Նա պետք է այնպես անի, որ այդ տեղեկությունները ժամանակին հասնեն անհրաժեշտ մարդկանց: Ուստի 7-րդ եթերաշրջանի սկզբին Բրանի խնդիրն է՝ հայտնվել նույն տեղում և բոլորին փրկել»,-ասել է նա: Դերասանը պատմել է, որ իր հերոսը այն սակավաթիվ անձանցից մեկն է, ով ավելին գիտի, քան որևէ մեկը, «ուստի այժմ նա Գիշերվա արքայի երդվյալ թշնամին է»:

17 Июль 2017 - 07:59 AMT
16 июля на HBO стартует седьмой сезон «Игры престолов», и кажется, ключевую роль в нем сыграет Бран Старк — мальчик, который выжил, научился вселяться в животных и путешествовать во времени, сообщает Meduza.
Всего в новом сезоне будет семь серий. Седьмой сезон станет предпоследним, съемки заключительной, восьмой части начнутся осенью 2017 года. Литературной основой сериала стал цикл книг «Песнь льда и пламени» американского писателя Джорджа Мартина.
В интервью Айзека Хэмпстед-Райта, исполнившего роль Брана Старка рассказал, что будет с Браном в начале нового сезона.
«В первой серии мы увидим, что Бран окажется в немного затруднительном положении. Он потерял Ходора, который на протяжении прошлых шести сезонов практически был его ногами. Он остался без своего лютоволка, а у них была очень глубокая связь — можно сказать, тот был частью Брана, а также весьма ценным защитником. Бенджен Старк, который в последнюю их встречу появился и спас положение, тоже покинул Брана. Так что теперь у подножия Стены — только он и Мира», – сказал актер.
Отвечая на вопрос является ли он все еще Браном, актер ответил, что не совсем.
«Вдобавок ко всему на его плечи легла огромная ответственность за Трехглазого ворона. Он больше не Бран Старк. Он помнит, что такое быть Браном Старком, но в то же время он помнит все, что когда-либо происходило во Вселенной. Он знает все о Джоне Сноу, о происхождении белых ходоков — и эти знания могут пригодиться, чтобы одержать над ними победу. Все это означает, что Бран стал очень, очень ценным активом для Вестероса. Ему нужно сделать так, чтобы эта информация вовремя попала к правильным людям. Поэтому в начале седьмого сезона задача Брана — оказаться в нужном месте и всех спасти», – отметил он. Актер рассказал, что его герой – один из немногих, кто знает больше, чем кто-либо другой, «поэтому теперь он заклятый враг Короля ночи».