20 Հուլիս 2017 - 07:54 AMT
2017-ի աշնանը 2 նոր գիրք լույս կտեսնի Հարի Փոթերի աշխարհի մասին, հայտնում է The Hollywood Reporter-ը, գրում է «Կոմերսանտը»:
Բրիտանական Bloomsbury հրատարակչությունը նվիրում է գրքերը Ջոան Ռոուլինգի 1997թ. «Հարի Փոթերն ու փիլիսոփայական քարը» վեպի հրատարակման 20-ամյակին: «Մոգության պատմությունը» ցուցահանդեսը կբացվի Բրիտանական գրադարանում հոկտեմբերին և կգործի մինչև 2018-ի փետրվարը:
Առաջին գիրքը՝ «Հարի Փոթեր. Հրաշագործության պատմությունը ցուցահանդեսի գիրք», նվիրված կլինի Հոգվարթս հրաշագործության դպրոցի պատմությանը և այնտեղ ուսումնասիրվող առարկաներին: «Հարի Փոթեր. Ճամփորդություն հրաշագործության պատմության միջով» գիրքը կպատմի վաղեմի շրջանների կախարդության, ալքիմիայի և ռնգեղջյուրների մասին: Բացի այդ Փոթերի մասին վեպերի սիրահարները կկարողանան գնել «Հարի Փոթերն ու Ազկաբանի բանտարկյալը» գրքի պատկերազարդ հրատարակությունը:
2016-ին լույս տեսավ Հարի Փոթերի մասին 8-րդ գիրքը՝ «Հարի Փոթերն ու անիծված երեխան»: 1997-2007թթ. Ռոուլինգը 7 գիրք է գրել պատանի հրաշագործի մասին որոնք հրատարակվել են 77 լեզվով՝ համալրելով համաշխարհային բեսթսելերների ցանկը:

Осенью 2017 года выйдут две новые книги о мире волшебника Гарри Поттера, сообщает The Hollywood Reporter, пишет «Коммерсант».
Британское издательство Bloomsbury приурочит выпуск книг к выставке в честь 20-летия выхода книги «Гарри Поттер и философский камень», опубликованной Джоан Роулинг в 1997 году. Выставка «История магии» откроется в Британской библиотеке в октябре и продлится до февраля 2018 года.
Роулинг написала новую сказку и нанесла текст на маскарадный костюм
Первая из книг «Гарри Поттер: История магии — книга выставки» будет посвящена истории школы волшебства Хогвартс и предметам, которые в ней изучают. В книге «Гарри Поттер: Путешествие сквозь историю магии» будет рассказываться о древнем колдовстве, алхимии и единорогах. Помимо этого поклонники поттерианы смогут приобрести иллюстрированную версию книги «Гарри Поттер и узник Азкабана».
В 2016 году была опубликована восьмая книга о Гарри Поттере, получившая название «Гарри Поттер и проклятое дитя». С июня 1997 года по 2007-й Джоан Роулинг написала семь книг о юном волшебнике, которые впоследствии были изданы на 77 языках, войдя в список мировых бестселлеров.