Ամերիկյան Linkin Park ռոք խումբն այնուամենայնիվ հայտարարել է, որ չեղարկում է իր հյուսիսամերիկյան շրջագայությունը խմբի մենկատար Չեսթեր Բենինգթոնի ինքնասպանության պատճառով:
«Մենք շատ վշտացած ենք Բենինգթոնի հետ պատահածի մասին լուրերով: Linkin Park-ի One More Light խորագրով ամերիկյան շրջագայությունը չեղարկվել է՝ տոմսերի համար վճարված գումարը կարելի է ստանալ գնման կետերից: Մեր բոլոր մտքերը նրանց հետ են, ում առնչվել է այս իրադարձությունը»,- ասվում է համերգի կազմակերպիչների հաղորդագրության մեջ, գրում է Ինտերֆաքսը Associated Press-ի վրա հղումով:
Linkin Park խմբի մենակատար 41-ամյա Չեսթեր Բենինգթոնը հուլիսի 20-ին մահացած է հայտնաբերվել Կալիֆորնիայի Պալոս Վերդեսում գտնվող իրտանը: Բենինգթոնի ինքնասպանությունից մի քանի ժամ առաջ Linkin Park-ը հրապարակել է Talking to Myself երգի տեսահոլովակը, որն արագ միլիոնավոր դիտումներ է հավաքել:

22 Июль 2017 - 08:07 AMT
Американская рок-группа Linkin Park 22 июля объявила об отмене своего североамериканского турне, сообщает Интерфакс со ссылкой на агентство Associated Press. Это произошло после того, как стало известно о самоубийстве солиста Честера Беннингтона.
«Мы невероятно опечалены новостями о произошедшем с Честером Беннингтоном. Тур Linkin Park «One More Light» отменен, вернуть деньги за билеты можно в пунктах покупки. Все наши мысли с теми, кого затронуло это событие», – говорится в сообщении организатора концертов.
Солист американской группы Linkin Park 41-летний Честер Беннингтон 20 июля был найден мертвым в своем доме в Палос-Вердес в Калифорнии. Смерть Беннингтона произошла около 9:00 по местному времени. За несколько часов до самоубийства Беннингтона Linkin Park опубликовали клип на песню Talking to Myself, которая быстро набрала миллионы просмотров.