8 Օգոստոս 2017 - 07:01 AMT
Օգոստոսի 7-ի երեկոյան ադրբեջանական լրատվամիջոցները ապատեղեկատվություն էին տարածել, թե իբր հայկական ստորաբաժանումները կրակ են բացել ադրբեջանական Գարալար գյուղի ուղղությամբ՝ արդյունքում վիրավորելով 13-ամյա երեխայի: ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում կտրականապես հերքել է այս ապատեղեկատվությունը:
«Զգուշացնում ենք ադրբեջանական ռազմաքաղաքական ղեկավարությանը, որ ցանկացած սադրանք անպատասխան չի մնալու և ամբողջ պատասխանատվությունը ընկնելու է ադրբեջանական կողմի վրա: Երեկ երեկոյան և գիշերը սահմանին, ընդհանուր առմամբ, հանգիստ է եղել, հայկական ստորաբաժանումները առհասարակ որևէ զինատեսակից կրակ չեն արձակել»:
Ըստ Հովհաննիսյանի, ադրբեջանական քարոզչության կեղծիքն ի հայտ է գալիս հենց ներկայացված երեխայի վերքերի նկարներից, որոնցում երեխայի վերքերը ակնհայտորեն հին են և որևէ կապ չեն կարող ունենալ բեկորային վնասվածքների հետ:

8 Август 2017 - 07:27 AMT
Вечером 7 августа азербайджанские СМИ распространили сообщение о якобы имевшем место обстреле деревни Гарала и ранении 13-летнего подростка.
Пресс-секретарь минобороны Арении Арцрун Ованнисян опроверг заявление, подчеркнув, что армянская сторона огонь не вела.
Ованнисян обратил внимание на раны якобы пострадавшего в обстреле ребенка. Он подчеркнул, что, судя по фотографиям, раны определенно старые и не могут быть результатом осколков.
«Ни одна провокация азербайджанской стороны не останется без ответа, и вся ответственность ляжет на Баку. Вечером 7 августа и ночью на границе, в целом, было спокойно, армянская сторона огня не вела», – написал Ованнисян в Facebook.