2 Սեպտեմբեր 2017 - 09:40 AMT
Warner Bros. կինոստուդիան մտադիր է Ջոքերի դերը Լեոնարդո դի Կապրիոյին առաջարկել Բեթմենի հակառակորդին նվիրված նոր նախագծում:
Ընկերությունը փորձում է պայմանավորվել դերասանի հետ ռեժիսոր Մարտին Սկորսեզեի միջնորդությամբ, որը Բեթմենի մասին սփին-օֆի պրոդյուսերն է, գրում է Lenta.ru-ն The Hollywood Reporter-ի վրա հղումով:
Սկորսեզեն բազմիցս է Դի Կապրիոյին իր ֆիլմերում նկարահանել: Մասնավորապես, դերասանը գլխավոր դերերն է կատարել Սկորսեզեի «Գայլը Ուոլ սթրիթից», «Անիծվածների կղզին», ֆիլմերում:
Նշվում է, որ ստուդիայի ներկայացուցիչները դեռ պաշտոնական առաջարկ չեն արել Դի Կապրիոյին: Ֆիլմի ռեժիսորը կլինի Թոդ Ֆիլիփսը («Տղայական հավաք Վեգասում», «Սրիկաների դպրոցը»): Ֆիլմը կպատմի Ջոքերի երիտասարդության մասին:
Ջոքերը չարագուշակ ծաղրածու է DC Comics աշխարհից: Բեթմենի մասին ֆիլմերում հակառակորդի դերերը կատարել են Սեսար Ռոմերոն, Ջեք Նիքոլսոնը և Հիթ Լեջերը: Կերպարը հայտնվել է նաև «Ինքնասպանների ջոկատը» մարտաֆիլմում, որտեղ այդ դերը կատարել է Ջարեդ Լետոն:

2 Сентябрь 2017 - 08:36 AMT
Киностудия Warner Bros. планирует пригласить актера Леонардо Ди Каприо на роль Джокера в новом проекте, посвященном противнику Бэтмена.
Компания попытается договориться с актером при помощи режиссера Мартина Скорсезе, который выступит продюсером спин-оффа франшизы о Бэтмене, пишет Lenta.ru со ссылкой на The Hollywood Reporter.
Кинематографист неоднократно снимал Ди Каприо в своих фильмах. В частности, актер исполнил главные роли в лентах Скорсезе «Отступники», «Волк с Уолл-стрит» и «Остров проклятых».
Отмечается, что представители студии еще не выдвигали Ди Каприо официального предложения.
Режиссером фильма назначен Тодд Филлипс («Мальчишник в Вегасе», «Школа негодяев»). Лента расскажет о молодости Джокера.
Джокер — зловещий клоун из вселенной DC Comics. В картинах о Бэтмене роль антагониста исполняли актеры Сесар Ромеро, Джек Николсон и Хит Леджер. Персонаж также появился в боевике «Отряд самоубийц», где его сыграл Джаред Лето.