Հայաստանում մորուքի փառատոն կանցկացվի: Այդ մասին մամուլի ասուլիսում հայտարարել է «Արենիի փառատոն» հիմնադրամի տնօրեն Նունե Մանուկյանը:
Ըստ նրա, այդպիսի փառատոն անցկացնելու որոշումն ինքնաբուխ է եղել: Դեռ որոշված չէ, թե հստակ ինչ ժամկետում այն կանցկացվի, բայց դա, հավանաբար, կլինի 2018-ին:
«Ես դեռ վայրն եմ փնտրում, փառատոնի անցկացման հարթակը դեռ ընտրված չէ»,-ասել է Մանուկյանը:
Փառատոնի շրջանակներում նախատեսվում է ամենաերկար, ամենաանհեթեթ և ամենակարճ մորուքի մրցումներ անցկացնել: Նպատակն է՝ զբոսաշրջիկներին գրավել: Մանուկյանը չի բացառել, որ մորուքավորների փառատոնին մասնակցելու հրավեր ստանա նաև հայտնի որևէ անձ:

8 Сентябрь 2017 - 11:00 AMT
В армении планируют провести фестиваль бороды. Об этом в ходе пресс-конференции заявила директор фонда «Фестиваль Арени» Нуне Манукян.
По ее словам, решение о проведении подобного фестиваля было спонтанным. Пока не решено, когда именно состоится фестиваль, скорее всего это произойдет в 2018 году.
«Я пока ищу место, место проведения фестиваля пока не выбрано»,- отметила Манукян.
В рамках фестиваля будут проведены конкурсы на самые длинные, короткие и нелепые бороды. Целью фестиваля станет привлечение туристов в Армению. Манукян не исключила возможность участия в фестиваля приглашенных бородочей из числа известных людей.