14 Սեպտեմբեր 2017 - 13:18 AMT
ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը ՌԴ կառավարության ղեկավար Դմիտրի Մեդվեդևի հետ հեռախոսազրույցում քննարկել է նրա առաջիկա այցը Հայաստան:
Կարեն Կարապետյանը շնորհավորել է Ռուսաստանի իր գործընկերոջը ծննդյան օրվա առթիվ՝ մաղթելով քաջառողջություն, բարօրություն և աշխատանքային նոր հաջողություններ:Վարչապետը բարձր է գնահատել Մեդվեդևի անձնական ներդրումը Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև դաշնակցային հարաբերությունների զարգացման գործում:
Կողմերն անդրադարձել են Դմիտրի Մեդվեդևի՝ մոտ ապագայում Հայաստան կատարելիք այցի և Եվրասիական տնտեսական միության Միջկառավարական նիստի անցկացման հետ կապված հարցերին:
Զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ և բազմակողմ փոխգործակցությանը վերաբերող հարցեր: Կողմերը պայմանավորվել են առավելագույնս ջանքեր գործադրել էլ ավելի ակտիվացնելու հարաբերությունները և գոհունակությամբ ընդգծել են, որ առկա են ակնհայտ դրական միտումներ՝ տարբեր ուղղություներով առևտրաշրջանառության ծավալների աճի առումով, հայտնում է կառավարության մամուլի ծառայությունը:

14 Сентябрь 2017 - 13:43 AMT
Премьер-министр Армении Карен Карапетян обсудил в ходе телефонного разговора с главой правительства России Дмитрием Медведевым его предстоящий визит в Ереван.
Карапетян поздравил своего российского коллегу с днем рождения, пожелал ему крепкого здоровья, благополучия и новых успехов в работе.Премьер-министр высоко оценил личный вклад Медведева в развитие союзнических отношений между Арменией и Россией.
Стороны затронули вопросы, касающиеся намеченного на ближайшее время визита Медведева в Армению и проведения заседания Евразийского межправительственного совета.
Собеседники обсудили вопросы двустороннего и многостороннего сотрудничества. Стороны договорились прилагать максимальные усилия для дальнейшей активизации отношений и с удовлетворением подчеркнули, что имеются очевидные позитивные тенденции в плане роста объемов товарооборота по различным направлениям.