18 Սեպտեմբեր 2017 - 13:13 AMT
Ինչպես հայտնում է Bild-ը իր աղբյուրների վրա հղումով, խմբի հաջորդ ալբոմը վերջինը կլինի: Սակայն Rammstein-ը պաշտոնական հայտարարություն չի արել:
Ավելի վաղ Rammstein-ի կիթառահար Ռիխարդ Կրուսպեն Blabbermouth.net ռոք պորտալին տված հարցազրույցում ասել էր, որ նոր ալբոմը կարող է վերջինը դառնալ:
Rammstein մեթալ խումբը կազմավորվել է 1994-ին Բեռլինում: Խմբի վերջին ռելիզը Liebe Ist Für Alle Da ալբոմն էր, որը թողարկվել է 2009-ին: Դրան հաջորդեց երկարատև դադարը: Այդ ընթացքում խմբի մենակատար Թիլ Լինդեմանը հասցրեց աշխատել շվեդ երաժիշտ Պետեր Տեգտգարենի հետ: Միասին նրանք ստեղծեցին Lindemann նախագիծն ու Skills in Pills սկավառակը թողարկեցին 20015-ին:

Легендарная немецкая метал-группа Rammstein завершает карьеру.
Как сообщает таблоид Bild со ссылкой на источники, близкие к музыкантам, следующий альбом группы станет последним. Однако официального заявления Rammstein не делала.
Новый диск выйдет не раньше конца 2017 года, пишет РИА Новости.
Ранее гитарист Rammstein Рихард Круспе в интервью рок-порталу Blabbermouth.net также заявил, что новый альбом может стать последним.
Культовая немецкая метал-группа Rammstein была образована в 1994 году в Берлине. Последним релизом коллектива стал альбом Liebe Ist Für Alle Da, который вышел в 2009 году, после чего наступил длительный перерыв в их творчестве. За это время солист группы Тилль Линдеманн успел поработать с шведским музыкантом Петером Тэгтгреном. Вместе они создали проект Lindemann и выпустили в 2015 году пластинку Skills in Pills.