Հայաստանը գլխավորում է եվրոպական երկրների ցուցակը՝ ըստ մեկ տարվա ընթացքում գոլֆ խաղացողների քանակի աճի: Մասնավորապես, 2016-ին մեր երկրում եղել է 130 գրանցված գոլֆ խաղացող՝ նախորդ տարվա 75-ի դիմաց. աճը կազմել է 73.33%:
Վերջին հետազոտություններից մեկում նշվում է, որ այս տարի ավելի վաղ Հայաստանի գոլֆի ֆեդերացիան դարձել է R&A-ի` Գոլֆի միջազգային ասոցիացիայի 151-րդ լիցենզավորված անդամը, ինչի շնորհիվ հետաքրքրությունն այս սպորտաձևի հանդեպ բազմակի ավելացել է:
Նշվում է նաև, որ ՀՀ-ում գրանցված գոլֆով զբաղվողների 62%-ը տղամարդիկ են, 23%-ը՝ պատանիներ, և միայն 15%-ը՝ կանայք:
Մեծ Բրիտանիան շարունակում է գլխավորել աղյուսակն՝ ըստ գոլֆի տարածվածության և ակումբների ու դպրոցների ամենամեծ թվով:

В Армении за год число игроков в гольф рекордно увеличилось. По этому показателю Армения возглавляет страны Европы.
В 2016 году в Армении было зарегистрировано 130 игроков в гольф – на 73.33% больше, чем в 2015 году (75 человек).
В одном из недавних исследований упоминается, что в начале этого года федерация гольфа Армении стала 151-м лицензированным членом Международной ассоциации гольфа R&A, благодаря чему интерес к этому виду спорта увеличился в несколько раз.
Отмечается, что 62% зарегистрированных в Армении игроков в гольф – мужчины, 23% – подростки, и только 15% – женщины.
Великобритания продолжает возглавлять рейтинг по количеству игроков в гольф и наибольшему числу клубов и школ. В Европе 4.1 миллиона зарегистрированных игроков в гольф – 0,9% от общей численности населения.