29 Սեպտեմբեր 2017 - 13:27 AMT
Սեպտեմբերի 30-ին Երևանում կայանալու էր առաջին UpEvn Open Air 2017 երիտասարդական փառատոնը, որի շրջանակում ելույթ էին ունենալու դիջեյներ, երգիչներ և երաժիշտներ Հայաստանից, Եվրոպայից, Ուկրաինայից և Ռուսաստանից: Նրանց թվում պետք է լինեին նաև ռուսաստանցի ռեփեր, Presnya Family երաժշտական լեյբլի հիմնադիր Kravz-ը և ուկրաինացի երգիչ, պարող, երգերի հեղինակ, կոմպոզիտոր Monatik-ը, սակայն համերգը չի կայանա:
PanARMENIAN.Net –ի հետ զրույցում Մոնատիկի և Kravz-ի տնօրեն Թամարա Վասյուխինան հայտարարել է, որ համերգի չեղարկման մեղավորը կազմակերպիչ ընկերություն Prime Production-ն է:
«Ընկերությունը չի կատարել պարտավորությունները արտիստի հանդեպ: Նրան չեն վճարել, ինչպես սովորաբար ընդունված է, հոնորարի մի մասը: Բացի այդ, մեզ մինչև վերջին պահը խաբում էին, կեղծ տեղեկություններ տրամադրելով տոմսերի վաճառքի վերաբերյալ: Ասում էին, որ տոմսերը վաճառվում են, պրոմոն անցկացվում է ինչպես հարկն է»,-ասել է Վասյուխինան:
Սեպտեմբերի 28-ի երեկոյան կազմակերպիչները հայտնեցին, որ համերգը չի կայանալու: Կազմակերպիչների տարածած հաղորդագրության համաձայն, վաճառվել է ոչ ավելի քան 200 տոմս, և «նման մեծ միջոցառումը չի կարող իրականանալ առանց պետական և հովանավորչական աջակցության ու տոմսերի վաճառքի ցածր ակտիվության դեպքում»:
Վասյուխինան, սակայն, հայտարարել է, որ Մոնատիկն ու Kravz-ը, այնուամենայնիվ, կժամանեն Երևան՝ նրանք կմեկնեն արդեն սեպտեմբերի 29-ի երեկոյան և սեպտեմբերի 30-ին Հայաստանում կլինեն:
«Մենք չենք կարողանում կապ հաստատել Prime Production-ի տնօրեն Էդգար Հոկտանյանի հետ, նա չի պատասխանում զանգերին: Ըստ էության, այդ ընկերությունը ոչ միայն մեզ է խաբել, այլ նաև մարկանց, որոնց խոստացել են, որ համերգ կլինի և վաճառել են տոմսերը»,-ասել է Վասյուխինան՝ նշելով, որ գովազդային արշավը պատշաճ մակարդակով կազմակերպված չի եղել:
«Մենք գիտենք, որ Մոնատիկին սպասում են Հայաստանում և ուզում են մասնակցել նրա համերգին: Համերգի չեղարկման մեղավորները միայն կազմակերպիչներն են: Մենք կարող ենք դատի տալ նրանց դրա համար»,-ասել է Մոնատիկի համերգների տնօրենը:

30 сентября в Ереване должен был состояться первый ежегодный молодежный фестиваль UpEvn Open Air 2017, в рамках которого должны были выступить российский рэпер, основатель музыкального лейбла Presnya Family Kravz и украинский певец, танцор, автор песен, композитор Monatik. Однако, как стало известно, концерт не состится.
В беседе с PanARMENIAN.Net концертный директор Монатика и Кравца Тамара Васюхина заявила, что в отмене концерта виновата компания-организатор Prime Production.
«Компания не выполнила свои обязательства по отношению к артисту. Ему не выплатили, как полагается, часть гонорара. Кроме того, нас до последнего водили за нос и выдавали ложную информацию о продаже билетов: говорили, что билеты продаются, промо проводится, как следует»,- рассказала Васюхина.
28 сентября компания-организатор мероприятия распространила заявление, согласно которому концерт отменяется из-за недостаточного для покрытия расходов объема продажи билетов. Как отмечают организаторы, продалось не более 200 билетов.
По словам концертного директора, однако, Монатик и Кравц все-таки приедет в Ереван: артист уже вечером 29 сентября вылетит в столицу Армении и 30 сентября проведет тут.
«Мы до сих пор не можем выйти на связь с директором Prime Production Эдгаром Октаняном, он не отвечает на звонки. По сути, эта компания обманула не только нас, но и людей, которым обещали концерт и продали билеты»,- отметила Васюхина, подчеркнув, что рекламная кампания концерта была организавана не на достойном уровне.
«Мы знаем, что Монатика ждут в Армении и хотят попасть на его концерт. В том, что концерт не состоится, виноваты лишь организаторы. Мы можем подать на них в суд за это»,- заключила концертный директор Монатика.