12 Հոկտեմբեր 2017 - 12:06 AMT
Ամերիաբանկի թիմը բանկերի միջև անցկացվող ակտիվների և պարտավորությունների կառավարման առցանց համաշխարհային 8-րդ մրցույթում (virtual Banking) դուրս է եկել եզրափակիչ փուլ, որը տեղի կունենա նոյեմբերի 23-ին Հաագայում: Բացի Ամերիաբանկից, եզրափակիչ փուլ դուրս է եկել ևս 3 ընկերություն՝ Bancop SA (Պարագվայ), Supervielle (Արգենտինա) և Ficohsa (Հոնդուրաս):
Մրցույթին մասնակցել է 30 բանկ Աֆրիկա, Ասիա, Լատինական Ամերիկա, Եվրոպա/Կենտրոնական Ասիա տարածաշրջաններից:
Մրցույթը վերաբերում է բանկերում ակտիվների և պարտավորությունների,ինչպես նաև ռիսկերի արդյունավետ կառավարման խնդիրներին: Այն նպատակ ունի նպաստել ֆինանսաբանկային ոլորտի գիտելիքների զարգացմանն ու պրոֆեսիոնալ մակարդակի բարձրացմանը, այլընտրանքային և նորարարական գիտելիքների փոխանցմանը, միջազգային փորձի փոխանակմանը, բանկերում ռիսկերի կառավարման ուժեղացմանն ու զարգացմանը, հայտնում է բանկի մամուլի ծառայությունը:
Մրցույթը կազմակերպվել է SimArch Group-ի կողմից, ֆինանսաբանկային ուսումնական պորտալի շրջանակներում և ֆինանսավորվել է FMO-ի` Նիդերլանդների միջազգային զարգացման բանկի, DEG-ի` KfW Bankengruppe-ի (KfWբանկային խումբ) անդամի և PROPARCO ֆինանսների զարգացման ֆրանսիական գործակալության կողմից:
SimArch Group-ը դեռևս 1999 թ-ից առաջարկում է նորարական և առաջադեմ ուսուցողական լուծումներ ֆինանսաբանկային ոլորտի մասնագետների համար՝ ստեղծելով կրթական մեծ հնարավորություններ: Ընկերության կրթական ծրագրերը հաջողությամբ կիրառվել են ավելի քան 45 երկրի 170 ընկերությունների կողմից, որոնց շարքում են այնպիսի խոշորագույն բանկեր, ինչպիսիք են՝ ABN AMRO, ING, FirstRand, Dexia և այլն:

12 Октябрь 2017 - 14:06 AMT
Команда Америабанка вышла в финальный раунд 8 всемирного онлайн-конкурса по управлению активами и обязательствами (Virtual Banking), который пройдет 23 ноября в Гааге. Помимо Америбанка, в финал вышли еще 3 компании Bancop SA (Парагвай), Supervielle (Аргентина) и Ficohsa (Гондурас).
В конкурсе приняли участие 30 банков из Африки, Азии, Латинской Америки, Европы и Центральной Азии.
Конкурс касается проблем эффективного управления рисками, а также активами и обязательствами банка. Целью его проведения является содействие развитию знаний в финансово-банковской сфере и повышение профессионального уровня, обмен альтернативными и новаторскими знаниями, международным опытом, развитию и усилению управления рисков в банках.
Конкурс был организован SimArch Group в рамках образовательного финансового банковского портала и финансируется Международным банком развития Нидерландов FMO, KfW Bankengruppe и финансовым агентством развития финансов PROPARCO DEG.
SimArch Group еще с 1999 года предлагает новаторские и перспективные учебные решения для специалистов финансово-банковской сферы, создавая большие возможности образования. Программы компании с успехом были осуществлены 170 компаниями в более чем 45 странах мира, в числе которых крупнейшие банки, такие как ABN AMRO, ING, FirstRand, Dexia и другие.